Facebookta Paylaş Tweetle

Bride Of The Century: “Yüzyılın Gelini”

Tarih
26 Haz 2015
Yazar

Bride Of The Century: “Yüzyılın Gelini”

Güney Kore’nin en büyük holdinglerinden biri olan Taeyang Anonim Şirketi’ni yöneten aile 100 yıldır bir lanet altındadır. Lanete göre ailenin ilk oğlunun ilk gelini aileyi koruyan hayalet tarafından öldürülecektir.

Ailenin ilk oğlunun ilk gelini öldüğünde lanet başlamıştır. Lanete inanan herkesin komplolar kurduğu sırada ailenin ilk oğlu kendini aşkın içine düşmüş olarak bulur.

Oyuncular

Bride Of The Century

Künye

 • IMDB: 7.9/10 - 47 oy
 • Orijinal Adı: Baegnyeon-ui Sinbu
 • İngilizce Adı: Hundred Year Bride / Bride Of The Century
 • Tür: Dram, romantik, fantastik
 • Dil: Korece
 • Ülke: Güney Kore
 • Yayın Dönemi: 22 Şubat 2014 – 12 Nisan 2014
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Senarist: Baek Young-sook
 • Yönetmen: Yoon Sang Ho
 • Yayıncı: CSTV
 • Süre: 70 dakika

 

Konusu ve oyuncuları hoşuma gittiği için izlediğim bir diziydi. Şimdi iyi ki izlemişim diyorum. Her oyuncu, profesyonel bir oyunculukla canlandırdığı karakterin hakkını vermiş. Dizinin en beğendiğim yanı beklemediğim anlarda beklemediğim olayların olmasıydı. Bu da diziyi daha heyecan verici bir hale getirmiş. Sıkılmadan ve heyecanla izledim.

Taeyang Şirketi’nin ilk oğlu Choi Kang Ju karakterini canlandıran başroldeki aktörümüz Lee Hong Ki rolünün altından başarıyla kalkmış. Daha önce You’re Beautiful dizisindeki Jeremy karakteriyle bize sevimli tarafını gösteren Lee Hong Ki bu dizide tam tersine soğuk, egoist, kibirli, sert ve duygusuz tarafını gösteriyor. Gerçi bu soğuk ve sert tavırlar Jang Yi Kyung (Yang Jin Sung) sandığı Na Doo Rim (Yang Jin Sung)’e âşık olana kadar sürüyor. Sonrasında aşkından ne yapacağını şaşırıyor, her şeyini kaybetmeye bile göze alıyor.

Gelelim Yang Jin Sung’a. Başarılı aktrisimiz dizide hem iyi kalpli, çalışkan, becerikli, yardımsever, melek gibi bir kız olan Na Doo Rim’i hem de onun tam tersi olan kötü, acımasız, duygusuz Jang Yi Kyung’u oynuyor. İki rolü de başarıyla canlandırmış ve Jin Sung’a hem iyi hem de kötü olmak çok yakışmış. Karakterlerden bahsedecek olursak Na Doo Rim ailesini küçük yaşta kaybetmiş ve büyükannesiyle bir sahil kentinde yaşıyor. Geçimini sağlamak için üç işte birden çalışıyor. Teslimat yaparken tesadüf eseri Yi Kyung’un üvey abisiyle karşılaşıyor. Ancak bu tesadüfün tesadüf olmadığını sonradan öğreniyoruz. Jang Yi Kyung ise annesinin batmakta olan şirketlerini kurtarmak son kozu. Jang Yi Kyung şirketi kurtarmak için Choi Kang Ju’yla evlilik hazırlığına girişiyor. Ancak bir anda ortadan kayboluyor ve onun yerine Na Doo Rim geçip Jang Yi Kyung rolü yapıyor.

Jang Yi Kyung’un üvey abisi Jang Yi Hyun (Sung Hyuk) büyük aşka en büyük katkıyı sağlayan insanlardan biri belki de. Kendisi Na Doo Rim’i hayatlarındaki kargaşanın içine sürükleyen kişi. Bu adam da iyi kalpli ve yardımsever biri. Annesi ve kardeşi kadar maddiyata önem veren biri değil. Na Doo Rim’i hayatlarına kendisi sürüklediği için kendini ona karşı sorumlu hissediyor ve ona sürekli yardım ediyor. Bu sırada da ondan hoşlanmaya başlıyor.

Lee Roo Mi (Jang Ah Young), Choi Kang Ju’nun çocukluktan beri arkadaşı ve Taeyang Şirketi’nin müdürü. Jang Yi Kyung’un da yakın (!) arkadaşı. Zeki bir kız olan Roo Mi Jang Yi Kyung’un aslında Na Doo Rim olduğunu anlayan ilk kişi. Choi Kang Ju’dan hoşlandığını düşünse de daha sonra bunun bir saplantı olduğunu fark ediyor ve Na Doo Rim’le yaşadığı aşkta ona yardım ediyor.

Bu karakterler başrol oyuncuları olmasına rağmen ben yan karakterleri de çok sevdim. Kang Ju’nun kardeşi Choi Kang In (Jung Hae In) ve babası Choi Il Do (Choi Il Hwa), Doo Rim’in büyükannesi Park Soon Bok (Nam Jeong Hee) hatta hayalet Sung Joo Shin (Kim Ah Young) bence bu diziyi daha da tatlandıran karakterlerdi.

Uzun lafın kısası sıkılmadan izleyebileceğiniz, ne zaman ne olduğunu tahmin edemeyeceğiniz bir Güney Kore dizisi. Herkese tavsiye ediyorum.

Bu Yazı Toplam 4843 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

1 Yorum


 • Avatar

  Hilmicem diyor ki:

  Bursa / 02-12-2015

  "Sayenizde Kore dizilerinin sıkı takipçisi oldum. Yazılarınızın devamını bekliyorum."

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM