Facebookta Paylaş Tweetle

Humans Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
28 Haz 2015
Yazar

Humans Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Channel 4 kanalında 14 Haziran'da ilk bölümü yayınlanan AMC kanalında ise 28 Haziran'da pilot bölümü yayınlanacak bilimkurgu dizisi Humans'a bir göz atalım.

Başlangıç olarak 8 bölüm olarak planlanan dizi Sam Vincent ve Jonathan Brackley tarafından yaratıldı. Dizinin ortak üretimi ise AMC Studios ve Channel 4 şirketleri tarafından yapılıyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Colin Morgan (Merlin), Gemma Chan (Secret Diary of a Call Girl), Katherine Parkinson (The IT Crowd), Tom Goodman-Hill, William Hurt (Damages, Too Big to Fail), Will Tudor (Game of Thrones), Rebecca Front, Neil Maskell (Kill List) ve Danny Webb isimleri sıralanıyor.

Dizide son derece gelişmiş robot hizmetkarlar bulunmaktadır. Hatta bu konuda Xbox Entertainment Studios ile ortak çalışmalar yapılmış. Paralel bir evrende geçen dizide ailelere ev işlerinde yardımcı olması amacıyla programlanan ve satışa sunulan, insana çok yakın olarak tasarlanmış Synths denilen android robotlar yer almaktadır. Ailesinin hayatını kolaylaştırmak amacıyla Joe Hawkins eşi Laura'ya bu robotlardan birini satın alır. Artık ailenin bir üyesi olarak kabul ettiği için ismini de Anita Hawkins koyuyor. Fakat zamanla bir makine ile hayatı yaşamanın ürpertici sonuçlarına şahit olacaktır. Hikayenin ana konusu dört koldan ilerliyor. İnsanlar ve robotlar arasındaki duygusal etkiler zamanla karmaşık bir hale geliyor.

Anita (Gemma Chan) evin tüm işlerinde Hawkins ailesine yardımcı olan sentetik olarak tasarlanmış, insan görünümlü, oldukça güzel bir robottur. Tüm robotlar gibi uysal ve köle olarak hizmet veren Anita'nın zamanla keşfedilmemiş tarafları ortaya çıkar.

Katherine Parkinson dizide Laura Hawkins isimli, sevgi dolu bir koca ve çocuklara sahip, büyük bir kariyer sahibi zeki bir avukatı canlandırıyor. Hayatında sahip olmayı isteyeceği herşey var gibi görünüyor. Fakat hiç istemediği android robotlardan birinin evine girmesi ile huzursuz günler yaşamaya başlar.

Tom Goodman-Hill'in canlandırdığı Joe Hawkins karısını ve çocuklarını seven, iyi bir aile babasıdır. Eğlenceli, relax, sevgi dolu ve çocuklarına eşit mesafede davranır. Ailesinin tüm sorunları ile ilgilenir. Ev işlerine yardımcı olması için Anita isimli robotu almakla acaba doğru bir karar mı verdi?

Colin Morgan ise Leo karakterini canlandırıyor ve gizemli bir rolde yer alıyor.

Sam Donovan tarafından yönetilen, Sam Vincent ve Jonathan Brackley tarafından yazılan ve 14 Haziran'da Channel 4 kanalında yayınlanan pilot bölümün ortalama 5,46 milyon izleyici topladığını da bir kenara yazalım.

Bu Yazı Toplam 2506 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM