Facebookta Paylaş Tweetle

Philip K. Dick's Electric Dreams Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
21 Ağu 2017
Yazar

Philip K. Dick's Electric Dreams Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

ABD'li bilim kurgu romanı ve kısa hikâye yazarı Philip Kindred Dick'in eserlerine dayanan “Philip K. Dick's Electric Dreams” Channel 4 ve Amazon Video'da yayınlanacak antoloji türündeki bilim kurgu dizilerinden biridir.

Birbirinden bağımsız on bölümden oluşacak gösteri Birleşik Krallık'ta Channel 4, Amerika'da ise Amazon Video'da yayınlanacak. Dizi ilk etapta AMC ve Channel 4 olarak duyuruldu. Ancak sonrasında Amazon Video dizinin ABD yayın haklarını satın aldığını bildirdi. Sony Pictures Television tarafından üretimi yapılan dizide Ronald D. Moore (Outlander, Battlestar Galactica), Michael Dinner (Powers, Sneaky Pete), Bryan Cranston (Breaking Bad, Sneaky Pete), Maril Davis (Outlander), James Degus, Don Kurt, Katie DiMento, Matt DeRoss, Isa Dick Hackett, Kalen Egan, David Kanter, Christopher Tricarico, Lila Rawlings ve Marigo Kehoe yönetici yapımcı olarak hizmet veriyor. Amazon Video suç dizisi Sneaky Pete'de daha önce Dinner ve Cranston'la birlikte çalıştı. Cranston ayrıca bölümlerden birinde de oynayacak. Bölüm yazarları arasında Ronald D. Moore, Michael Dinner, Tony Grisoni, Jack Thorne, Matthew Graham, David Farr, Dee Rees ve Travis Beacham bulunuyor. Jack Thorne'in yazdığı ve Tom Harper'ın yönettiği İlk bölüm "The Commuter" başlığını taşıyor. Sonraki bölümler ise "Impossible Planet", "Crazy Diamond", "Father Thing", "Real Life", "The Hood Maker", "Kill All Others", "Autofac", "Safe & Sound" ve "Human Is" olarak adlandırıldı.

Her bölüm ayrı oyuncu kadrosuna sahip gösteride öne çıkan oyuncular Timothy Spall, Rebecca Manley, Jack Reynor, Benedict Wong (Marco Polo), Geraldine Chaplin, Georgina Campbell (Broadchurch), Julia Davis (Camping, Hunderby), Steve Buscemi (Boardwalk Empire, Portlandia), Sidse Babett Knudsen (Westworld), Joanna Scanlan, Greg Kinnear (The Kennedys), Mireille Enos (The Killing, The Catch, Big love), Jack Gore (Billions), Anna Paquin (True Blood), Terrence Howard (Empire, Wayward Pines), Rachelle Lefevre (Under the Dome), Richard Madden (Medici: Masters of Florence), Holiday Grainger (Strike, Demons), Anneika Rose, Vera Farmiga (Bates Motel), Mel Rodriguez (The Last Man on Earth, Getting On), Janelle Monáe, Juno Temple (Vinyl), Jay Paulson, David Lyons (Game of Silence, Revolution), Annalise Basso (Cold), Maura Tierney (The Affair, The Good Wife, ER), Essie Davis (The White Princess, Game of Thrones), Bryan Cranston (Breaking Bad, Sneaky Pete), Liam Cunningham (Game of Thrones) ve Ruth Bradley (Humans) olarak sıralanıyor.

Konusu

Phillip K. Dick'in eserlerine dayanan ve birbirinden bağımsız bölümlerden oluşan bir bilimkurgu antolojisi serisi.

Bu Yazı Toplam 1276 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM