Facebookta Paylaş Tweetle

The Split Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
21 Ağu 2017
Yazar

The Split Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Emmy ve BAFTA ödüllü senarist Abi Morgan tarafından yazılan ve oluşturulan “The Split” İngiltere'de BBC One ve ABD'de SundanceTV'de yayınlanacak drama türündeki İngiliz dizilerinden biridir.

BBC One 2016 Ağustos ayında diziyi devreye aldı. 13 Ocak 2017 tarihinde SundanceTV dizinin üretiminde BBC One'a ortak olacağını duyurdu. İlk sezonu altı bölümden oluşacak gösterinin üretimine Temmuz ayında Londra'da başlandı.

Sex Traffic, The Hour, River dizileri ve Brick Lane, The Iron Lady, Shame ve Suffragette film çalışmaları ile bilinen Abi Morgan'ın yaratıcısı olduğu gösteride Jane Eden ile Louise Ironside senaryoya destek veriyor. Avustralyalı ödüllü yönetmen Jessica Hobbs (River, Broadchurch) ise çekimlerini üstleniyor. Ayrıca BAFTA ödüllü yapımcı Jane Featherstone (Broadchurch, Humans, River) ve Lucy Richer'ın da üretimde görev aldığı dizinin yapımcı koltuğunda Lucy Dyke (Black Mirror, Ripper Street) oturuyor.

Oyuncu kadrosunda rol alan isimler Nicola Walker (Unforgotten, River, Babylon), Meera Syal (The Brink, Broadchurch), Stephen Mangan (Episodes, Houdini and Doyle), Fiona Button (Grantchester), Deborah Findlay (Leaving), Annabel Scholey (Britannia, Medici: Masters of Florence, Being Human) ve Barry Atsma (Hector and the Search for Happiness) olarak sıralanıyor.

Konusu

"The Split", Londra'nın hızlı temposuna ayak uydurmaya çalışan bir kadın avukat ailesini merkezine alıyor. Birbiriyle rekabet halinde olan üç kız kardeş 30 yıllık yokluğun ardından karşılarında babaları Oscar'ı görünce geçmişleriyle yüzleşmek zorunda kalıyorlar.

Bu Yazı Toplam 1263 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM