Facebookta Paylaş Tweetle

The Marvelous Mrs. Maisel Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
22 Ağu 2017
Yazar

The Marvelous Mrs. Maisel Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Gilmore Girls'ün yaratıcısı Amy Sherman-Palladino tarafından oluşturulan “The Marvelous Mrs. Maisel” Amazon Video'nun tarihsel drama ve komedi türündeki dizilerinden biridir.

Eşi Daniel Palladino ise dizinin çekimlerini yapmakta, aynı zamanda senaryoya destek vermektedir. Yapımcılığını Dhana Gilbert, Matthew Shapiro ve Salvatore Carino'un üstlendiği dizinin üretimini Amazon Studios ile birlikte Dorothy Parker Drank Here Productions yapıyor. 17 Mart 2017 tarihinde pilot bölüm yayınlandı ve Amazon tarafından 10 Nisan 2017'de iki sezonluk siparişler verildi.

Oyuncu kadrosunda öne çıkan isimler Rachel Brosnahan (House of Cards, Manhattan, The Blacklist), Michael Zegen (Boardwalk Empire, Rescue Me), Alex Borstein (Getting On, Shameless), Luke Kirby (Rectify, The Astronaut Wives Club), Tony Shalhoub (BrainDead, Nurse Jackie), Marin Hinkle (Speechless, Two and a Half Men), Matilda Szydagis, Doris McCarthy, David Bluvband, Erin Darke (Good Girls Revolt) ve Nick Reynolds olarak sıralanıyor.

Konusu

Miriam "Midge" Maisel (Rachel Brosnahan), 1958'de New York'ta yaşayan Yahudi bir ev hanımıdır. Komedyenlik yapan kocası Joel (Michael Zegen) mesleğinde oldukça başarılıdır. Midge kocası Joel'i provalarında destekliyor ancak Joel'in Bob Newhart'ın en iyi rutinlerinden birini taklit ettiğini keşfedince hayal kırıklığına uğruyor. Kötü bir performansın ardından bir gece Joel, Midge'e bir ilişkisi olduğunu ve onu terkettiğini itiraf eder. Midge ailesinden destek ister ancak ailesi Joel ile evlendiği için onu suçlar. Sarhoş olan Midge, Joel'in sahne aldığı komedi kulübüne geri döner ve iç güdüsel olarak sahneye çıkar. Doğal olarak sergilediği sahne performansı seyirci tarafından komik bulunur. Midge ne kadar çekici olduğunu göstermek için göğüslerini açar fakat ahlak suçlamasıyla tutuklanarak hapse atılır. Ertesi sabah hapisten kurtarılır ve Lenny Bruce (Luke Kirby) ile tanışır. Bruce, Midge'ye komedi işinin çok zor olduğunu anlatsa da Midge bu uyarıları daha da cesaretlendirici algılar. Ve bir komedi kulübü çalışanı olan Susie ile (Alex Borstein) takım kurarak çalışmalara başlar.

Bu Yazı Toplam 2065 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM