Facebookta Paylaş Tweetle

Being Human Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

Tarih
28 Haz 2015
Yazar

Being Human Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

İlk olarak BBC kanalında yayınlanan doğaüstü dizisi Being Human, Toby Whithouse tarafından yaratılmıştır.

ABD-Kanada ortak yapımı olan dizi, Supernatural dizisinin yazarlarından Jeremy Carver ve Anna Fricke tarafından SyFy kanalı için tekrardan uyarlanmıştır.

İlk sezon iki yapım arasında senaryo benzerlikler gösterse de, ikinci sezondan sonra kendi çizgisini izlemektedir. Dizinin üretimi ise Muse Entertainment Enterprises şirketi tarafından yapılmaktadır.

Toplamda 52 bölümden oluşan dizi 4 sezon sürmüş ve sezonları 13 bölümden oluşmuştur. İlk bölümü ile 17 Ocak 2011 tarihinde çıkış yapmış, son bölümü ise 7 Nisan 2014 tarihinde yayınlanmıştır.

Dizinin başrollerini Amerikalı oyuncu ve müzisyen Sam Witwer, Meaghan Rath (15/Love, The Assistants), Sam Huntington (Cavemen) ve Kristen Hager (Beach Girls, Runaway) paylaşır.

Being Human Oyuncular

Dizi yirmili yaşlarda görünen, biri hayalet, biri vampir ve biri kurt adam olmasına rağmen normal bir hayat yaşamaya çalışan Boston'da bir evi paylaşan üç oda arkadaşı etrafında döner.

Sam Witwer dizide Aidan Waite isimli 260 yaşındaki bir vampiri canlandırıyor. Bağımsızlık savaşı sırasında vampire dönüştürülen Aidan günümüzde Boston'da ki Suffolk County Hastanesi'nde hemşire olarak çalışmaktadır. Beslenmek için ihtiyacı olan kanı da hastaneden tedarik etmektedir.

Sam Huntington ise Aidan ile birlikte yaşayan ve aynı hastanede çalışan Josh Levison karakterini canlandırmaktadır. Kendisi bir kurt adamdır ve üzerindeki laneti kaldırmak için elinden geleni yapmaktadır.

Meaghan Rath ise bu iki arkadaşın kiraladıkları evde yaşayan Sally Malik adındaki hayaleti canlandırmaktadır. Nişanlısı tarafından öldürülen Sally'nin ruhu eve hapsolmuştur.

Vampir, kurt adam, hayalet temalı doğaüstü dizileri seviyorsanız bu diziyi de seveceğinizi umuyorum. Kesintisiz olarak izleyeceğiniz 52 bölüm sizi bekliyor.

Bu Yazı Toplam 2864 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM