Facebookta Paylaş Tweetle

Defiance Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
30 Haz 2015
Yazar

Defiance Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

SyFy kanalının 15 Nisan 2013 yılında çıkış yapan bilimkurgu dizisi Defiance 3. sezonu ile ekranlardaki varlığını sürdürüyor.

Dizinin senaristliği Rockne S. O'Bannon, Kevin Murphy ve Michael Taylor tarafından yapılıyor. Dizinin yapımcılığında da imzası olan bu üç isme ilave olarak Scott Stewart, Paul M. Leonard, Michael Nankin ve Anupam Nigam'da yapımcılıkta görev alıyor. Dizinin üretimi ise Five & Dime Productions ve Universal Cable Productions şirketleri tarafından yapılıyor.

Çekimleri Toronto-Ontario/Kanada'da yapılan dizinin başrollerinde Grant Bowler (The Amazing Race Australia), Julie Benz (Dexter, No Ordinary Family), Stephanie Leonidas (Night and Day), Tony Curran (This Life), Jaime Murray (Warehouse 13), Graham Greene (Numb3rs), Mia Kirshner (The L Word), Jesse Rath (18 to Life, Mudpit), James Murray (Primeval) ve Anna Hopkins (Human Trafficking) rol alıyor.

İlk sezonu 12, ikinci sezonu 13 bölümden oluşan dizi 13 bölümden oluşacak üçüncü sezonuna 12 Haziran'da dönüş yaptı. Kanalın sevilerek izlenen dizileri arasında yer alan Defiance'nin bir de dizi ile eş zamanlı geliştirilen Trion Worlds ortaklığı ile yapılmış, çoklu platformda oynanabilen MMO oyunu bulunmaktadır.

Yakın bir gelecekte bir gezegende süpernova patlaması yaşanır. Gezegenleri yok olan Votan'lar dan sınırlı sayıda bir grubun dünyaya yerleşmesine izin verilir. Ancak uzay gemilerinde milyonlarca Votan uyku formatında yaşamlarını sürdürmektedir. Onlarında dünyaya yerleşmesi için görüşmeler yapılır. Görüşmeler 10 yıl boyunca sürer. Dünyalılar bu duruma razı olmasa da bilinmeyen bir sebepten dolayı Votan'ların uzay gemileri dünyaya düşer. Oluşan kimyasal gazlar dünyanın dengelerini bozarak, farklı bitki örtülerine, mutasyona uğramış canlılara sebep olur. Milyonlarca Votan'da düşme sonucunda hayatını kaybeder. Coğrafi yapısı değişen ve tehlikeli yaratıkların türediği dünya yaşanmaz bir hale bürünür. Uzun yıllar devam eden insanlar ve Votan'lar arasındaki savaşlardan her iki kesimde tükenme noktasına varır ve ateşkes ilan eder. Fakat her canlı kendi türünü korumak için kıyasıya bir mücadele içerisindedir.

Bu Yazı Toplam 2251 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

1 Yorum


  • Avatar

    Cemil diyor ki:

    Ankara / 02-12-2015

    "Uzun zamandır arafta kaldığım dizilerden birisi. Başlasam mı, başlamasam mı bir türlü karar veremedim. İlk bölüme şöyle bir kafayı uzatıp 3-5 dakika baktım sonra vazgeçtim ama hala kararsızım. İzleyen arkadaşlar nasıl bu dizi, başlanır mı?"

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM