Facebookta Paylaş Tweetle

Good Omens Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2019)

Tarih
23 Eyl 2017
Yazar

Good Omens Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2019)

Neil Gaiman ve Terry Pratchett'in 1990 yılında yazdığı aynı adlı kitabından uyarlanan 'Good Omens' 2019 yılında Amazon ve BBC'de yayınlanacak fantastik-komedi türündeki mini dizilerden biridir.

Birçok çizgi romanı da kapsayan bilim kurgu ve fantezi yazarı Neil Gaiman yine kendi kitabından uyarlanan "American Gods" ile birlikte "Lucifer", "Eternals" ve "Doctor Who" dizilerinin senaryolarına katkıda bulunmuştur. İngiliz fantastik komedi yazarı Terry Pratchett ise kendi romanlarından uyarlanan "Going Postal", "The Colour of Magic", "Soul Music" ve "Wyrd Sisters" Tv çalışmaları ile bilinir. Gaiman ile birlikte Rod Brown, Caroline Skinner, Chris Sussman ve Rob Wilkins üretimde hizmet veriyor. Altı bölümden oluşacak dizinin üretimi Amazon Studios, BBC Studios, BBC Worldwide, Blank Corporation, The ve Narrativia şirketleri ile birlikte yapılıyor.

Gaiman, diziyle ilgili yaptığı açıklamada Good Omens‘in bugüne kadar dünyanın sonuyla ilgili yazılmış en eğlenceli roman olduğunu, yayınlanışının 30 yıl sonrasında başka bir platforma taşımak için heyecan duyduğunu dile getirdi. BBC’nin bu proje için en doğru adres olduğunu söyleyen yazar, iki yıl önce hayatını kaybeden Terry Pratchett’ın da bunu görebilmesini dilediğini sözlerine ekledi.

Michael Sheen (Masters of Sex) ve David Tennant'in (Doctor Who, Jessica Jones, Broadchurch) başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Adria Arjona (Emerald City, True Detective), Ariyon Bakare (New Blood, Tyrant, Doctors), Brice Bexter, Ned Dennehy (Glitch, Peaky Blinders, Dickensian), Jasmine Hyde, Michael McKean (Better Call Saul), Georg Nikoloff, Miranda Richardson, Nina Sosanya ve Jack Whitehall bulunuyor.

Konusu

Dünyanın sonu yaklaşıyor ve insanlığı büyük bir yargılama bekliyor...

Armageddon'ın batması hikayesi Aziraphale (Michael Sheen) adlı bir melek, Crowley (David Tennant) adlı bir iblis, 11 yaşında bir Deccal ve Anathema (Adria Arjona) adlı çılgın bir cadıyı içeriyor.

Kitaba göz atacak olursak, herşey şeytanın oğlu Deccal'ın doğuşu ile başlıyor. Hastanede doğuyor ve karıştırılıp başka bir aileye veriliyor. Sonradan Âdem (Adam) Young ismini alan çocuğun kıyameti başlatacağına herkes kesin gözüyle bakıyor.

Asırlardır tuhaf bir biçimde dost olan melek Aziraphale ve düşmüş melek, yani iblis Crowley ise dünyadaki hayatlarından memnunlar. Onlar yeryüzündeki hayatın devam etmesini istiyorlar. Cennet ve Cehennem arasındaki nihai savaşı görmezden gelmeye kararlı ikili, birbirlerine yardım ederek kıyametin gelişini önlemeye hazırlar.

Pek çoğumuzun bildiği gibi Kıyamet'in gelişinin en önemli sinyallerinden biri de, Mahşerin Dört Atlısı'dır. "Ölüm", "Savaş", "Kıtlık" ve "Salgın" oldukça farklı bir bakış açısıyla ele alınmış. Kitabın eğlenceli dili size onların aslında ne kadar dehşet verici olduğunu dahi unutturacak türden.

Queen dinleyen bir iblis, sahaflıkla uğraşan bir melek, Agnes Çatlak'ın soyundan gelen ve tüm hayatı boyunca kehanet çözmekle uğraşmış Anathema adlı bir cadı, cadı avcıları, at yerine motosiklet tercih eden Mahşerin Dört Atlısı ve dört çocuk, yani Onlar...

Bu Yazı Toplam 1004 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM