Facebookta Paylaş Tweetle

Ash vs Evil Dead Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
02 Tem 2015
Yazar

Ash vs Evil Dead Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Starz kanalının yeni korku, komedi dizisi Ash vs Evil Dead önümüzdeki sonbahar ekranlarda gösterime sunulacak.

İlk sezonu 10 bölüm olarak planlanan dizi, The Evil Dead, Evil Dead II, Army of Darkness filmlerinin efsane isimleri Sam Raimi ve Bruce Campbell tarafından yaratılıyor. Ayrıca Renaissance Pictures'in sahibi Rob Tapert'in yönetici yapımcı olarak görev aldığı dizide Ivan Raimi, Rick Jacobson yapımcı olarak yer alıyor. Showrunner koltuğunda ise Craig DiGregorio oturuyor.

Dizinin şu ana kadar açıklanmış oyuncu kadrosunda yer alacak isimler ise Bruce Campbell (Evil Dead, Burn Notice), Jill Marie Jones (Sleepy Hollow, Girlfriends), Ray Santiago (Touch, Dexter), Dana DeLorenzo (A Very Harold and Kumar Christmas), Mimi Rogers (Mad Men), ve Lucy Lawless (Zeyna) olarak sıralanıyor.

İlk olarak 1981 yılında The Evil Dead olarak çıkış yapan filmin başrollerini Bruce Campbell, Ellen Sandweiss ve Betsy Baker paylaşır. Tennessee ormanındaki bir kulübeye tatile giden 5 üniversite öğrencisi, kulübede buldukları bir ses kaydı ve ölülerin kitabı Necronomicon'u okuyarak şeytanı uyandırır. İntikamcı iblisler içlerine girerek vücutlarını ele geçirir ve ormandaki ağaçları canlandırarak öğrencileri katletmeye başlar. Filmin kahramanı Ash (Bruce Campbell) şeytanlarla büyük bir mücadele içerisine girer ve ölülerin kitabını yakarak, güneşin de doğması ile şeytanları yok eder. Şeytanların elinden tek kurtulan Ash'tır. Kabusun bittiğini zannederek kulübeden dışarı çıkar fakat iblis hala Ash'ın peşindedir.

Dizi, klasik korku filmi Evil Dead serisinin uzun zamandır beklenen devamı niteliğinde olacak. Ash Williams (Bruce Campbell) Evil Dead teröründen 30 yıl boyunca kaçmasına rağmen testeresini eline alarak şeytan avlama macerasına devam edecektir. Şeytan "Deadite" tüm insanlığa veba gibi bulaşmış, insanlığı yok etmekle tehtid etmektedir. Ash insanlığın tek umudu haline gelir ve nihayet şeytanlarla yüzleşmek zorunda kalır.

Yukarıdaki posterde Bruce Campbell'ı tıpkı ilk sinema afişinde olduğu gibi mavi gömlek ve testeresi ile görüyoruz. Aşağıdaki mini video ise dizinin vahşet dolu sahneleri barındıracağını açıklamaya yetiyor.

Bu Yazı Toplam 3736 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM