Facebookta Paylaş Tweetle

Indian Summers Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
05 Tem 2015
Yazar

Indian Summers Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Senaryosu Paul Rutman tarafından yazılan Channel 4 kanalının tarihsel kurgu, drama dizisi Indian Summers John Wright'ın deneyimlerini kaleme aldığı aynı isimli kitaptan uyarlanmıştır.

Dizinin başrollerinde rol alan isimler Julie Walters (Harry Potter), Henry Lloyd-Hughes (The Inbetweeners), Patrick Malahide (Hunted), Rick Warden (Happy Valley), Olivia Grant (Strike Back), Nikesh Patel ve Fiona Glascott (Jericho) olarak sıralanıyor.

Yönetici yapımcılığında Simon Curtis, Rebecca Eaton, Charles Pattinson ve Elaine Pyke'nin bulunduğu dizide Dan McCulloch yapımcı olarak görev alıyor. Dizinin yönetmenliğini ise David Moore ve Anand Tucker üstleniyor.

İlk bölümü ile 15 Şubat 2015 tarihinde çıkış yapan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Her bölüm düşen izlenme oranlarına rağmen 1 Mart 2015 tarihinde kanal tarafından 2. sezon onayını almış bulunmaktadır.

1932 Yılında Hindistan'ın Simla şehrinde geçen dizide, İngilizlerin hakimiyet kurdukları tatil bölgesinde Hintlilerin ezik yaşamları konu ediliyor. Bir sürü entrikanın yanı sıra bir dönem dizisi olması itibariyle İngilizlerin nasıl bir yönetim anlayışı ile Hindistan’da olduklarını da pek çekinmeden anlatıyor.

Bu Yazı Toplam 1932 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM