Facebookta Paylaş Tweetle

Unsolved Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Tarih
30 Eki 2017
Yazar

Unsolved Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

12 Mayıs 2017 tarihinde siparişi verilen 'Unsolved' USA Network'un antoloji türündeki suç draması türündeki dizilerinden biridir.

Rap yıldızları Tupac Shakur ve Biggie Smalls'in öldürülmesini araştıran eski Los Angeles polisi olan ABD'li yazar Greg Kading'in 2011 yılında yayınlanan "Murder Rap: The Untold Story of Biggie Smalls & Tupac Shakur Murder Investigations" adlı romanından uyarlanmıştır.

Pilot bölüm senaryosu Kyle Long (Suits, The Good Guys) tarafından yazıldı. Kading ve Long ile birlikte yönetmen Anthony Hemingway (Major Crimes, Shameless, Underground, American Crime Story) ve Mark Taylor üretimde hizmet veriyor. Ayrıca Ernest R. Dickerson, Darren Grant, Erica Watson ve Kate Woods çeşitli bölümlerin çekimlerini yaptı. Çekimleri tekli kamera sistemi ile yapılan dizinin üretimini ise HemingwayTaylor ile Universal Cable Productions üstleniyor.

Dizide, dedektif "Greg Kading" karakterini ABD'li aktör Josh Duhamel (11.22.63, Battle Creck, Las Vegas) canlandırıyor. Daha önce oyunculuk deneyimi olmayan Wavyy Jonez'i ise dünyaca ünlü rap müzik sanatçısı "Christopher 'Biggie Smalls' Wallace" olarak izleyeceğiz. Kaliforniyalı hip hop grubu N.W.A'in yükselişini ve düşüşünü konu edinen 2015 yapımı Amerikan biyografik drama filmi Straight Outta Compton'da "Tupac Shakur" karakterini canlandıran Marcc Rose'u ise yine aynı rol ile izleyicilerin karşısına çıkacak. Kadroda ayrıca Westworld dizisinde "William" karakterini canlandıran Jimmi Simpson, Bokeem Woodbine (Fargo, Underground), Jamie McShane (Bloodline, Bosch, Murder in the First), Laurie Fortier (Hemlock Grove), Brent Sexton (The Killing, Bosch), Luke James (Star), Aisha Hinds (Shots Fired, Under the Dome) ve LeToya Luckett (Rosewood) bulunuyor.

Konusu

7 Eylül 1996'da Las Vegas, Nevada'da 4 kez vurularak öldürülen rap sanatçısı Tupac Shakur ve 9 Mart 1997'de Los Angeles'ta suikast sonucu öldürülen Christopher Wallace'in (Biggie Smalls) cinayetlerini araştırmaya dayanan gerçek suç dizisidir.


Güncelleme | 15 Aralık 2017

Unsolved: Gala Tarihi ve Fragmanı

"Unsolved" dizisinin gala tarihi 27 Şubat 2018 Salı olarak açıklandı.

Bu Yazı Toplam 4616 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM