Facebookta Paylaş Tweetle

Project Blue Book Konusu - Tanıtım (Dizi 2019)

Tarih
22 Kas 2017
Yazar

Project Blue Book Konusu - Tanıtım (Dizi 2019)

2019 yılında prömiyerini yapması beklenen 'Blue Book' History kanalının bilim kurgu türündeki tarihsel dönem drama dizilerinden biridir.

Dizi, tanımlanamayan uçan cisimler (UFO) hakkında sistematik çalışmalar yapmak için Amerika'da kurulmuş Blue Book Projesi'ne dayanıyor. "Geleceğe Dönüş" filmi ile ismini duyuran ve "Forrest Gump" filmi ile "En İyi Yönetmen" Oscar ödülünü kazanan Robert Zemeckis, Jack Rapke (The Borgias) ve Sean Jablonski (Nip/Tuck, Satisfaction, Suits) yönetici yapımcı olarak üretimde hizmet veriyor. Pilot bölüm çekimlerini "En İyi Yapım Tasarımı" dalında Oscar ödülü kazanan ABD'li özel efekt sanatçısı ve film yapımcısı Robert Stromberg (Avatar, Alice in Wonderland, Oz the Great and Powerful, Game of Thrones, Boardwalk Empire) yapıyor. Senaryo ise Sean Jablonski, David O'Leary, Harley Peyton (Twin Peaks, Channel Zero) ve Thania St. John (Eureka, Grimm) tarafından kaleme alınıyor. 10 bölümden oluşacak ilk sezon A&E Studios, Compari Entertainment, History channel ve ImageMovers şirketleri tarafından üretilmektedir.

Oyuncu kadrosu tam olarak şekillenmeyen dizinin başrollerinde; Game of Thrones 'da Petyr 'Littlefinger' Baelish rolü ile tanınan İrlandalı aktör Aidan Gillen (The Wire), kanadalı aktrist Laura Mennell (Van Helsing, The Man in the High Castle, Haven), Michael Harney (Orange Is the New Black) ve Ksenia Solo'nun (Lost Girl, TURN) rol alacağı duyuruldu.

Konusu

"Blue Book" 1950 ve 1960'lı yıllarda UFO karşılaşmalarına ilişkin gizli araştırmalar yapan Amerikalı astronom, profesör ve ufologist Josef Allen Hynek (Aidan Gillen) etrafında dönüyor. ABD Hava Kuvvetleri'nin sponsorluğunda yaptığı en kapsamlı soruşturmaları anlatıyor. Tamamen gerçek olaylardan ve dosyalardan yararlanılan dizide Amerika Birleşik Devletler tarihinin en gizemli UFO olayları konu edilecektir.

Bu Yazı Toplam 1428 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM