Facebookta Paylaş Tweetle

The Haunting of Hill House Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Tarih
26 Kas 2017
Yazar

The Haunting of Hill House Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

'The Haunting of Hill House' (Perili Ev) 2018 yılında Netflix'te gösterime girmesi planlanan, Amerikan yapımı, doğaüstü temalı korku dizilerinden biridir.

1959'da Shirley Jackson tarafından yazılan aynı adlı romandan uyarlanan dizi, Absentia (2011), Oculus (2013), Hush (2016), Before I Wake (Kabustan Gelen 2016), Ouija: Origin of Evil (Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı 2016) ve Gerald's Game (2017) korku filmleri ile bilinen Amerikalı yönetmen ve senarist Mike Flanagan tarafından oluşturuldu. 20. yüzyılın en iyi hayalet öykülerinden biri olarak kabul edilen kitabın, 1963 ve 1999 yıllarında iki kez uzun metrajlı film ve bir tiyatro oyunu uyarlaması yapıldı. İlk sezonu on bölümden oluşacak dizinin çekimlerini de Flanagan yapıyor. Trevor Macy, Darryl Frank ve Justin Falvey'in yönetici yapımcı olarak hizmet verdiği dizinin üretimini Amblin Television ve Paramount Television şirketleri üstleniyor.

Oyuncu kadrosunda rol alan isimler; Game of Thrones dizisinde "Daario Naharis" rolü ile bilinen Hollandalı oyuncu ve müzisyen Michiel Huisman (Nashville, Treme, Orphan Black, Harley and the Davidsons), Carla Gugino (Wayward Pines, Roadies, Entourage), Henry Thomas (Betrayal), Elizabeth Reaser (The Good Wife, Grey's Anatomy), dizinin yaratıcısı olan Flanagan'ın eşi Kate Siegel (Hush), Timothy Hutton (Leverage, American Crime), Oliver Jackson-Cohen (Emerald City, Dracula, Mr Selfridge), Lulu Wilson (The Millers), Victoria Pedretti, Mckenna Grace, Violet McGraw, Paxton Singleton, Julian Hilliard, Selena Anduze, Amber Chaney, Anna Enger, Wes Jetton ve Nelson Bonilla olarak sıralanıyor. "The X-Files" dizisinde canlandırdığı "Monica Reyes" karakteri ile bilinen ABD'li aktrist Annabeth Gish ise tekrarlayan rolleri ile dizide yer alıyor.

Konusu

Hill House, 80 yıl önce Hugh Crain tarafından yaptırılan ve birçok tepenin arasında kalan bir malikânedir. Hikaye dört ana karakter ile ilerler; doğaüstü araştırmacı Dr. John Montague, çekingen genç kadın Eleanor Vance, tasasız ve derbeder bir hayat yaşayan, lezbiyen sanatçı Theodora ve onlara ev sahipliği yapan, Hill House'un genç mirasçısı Luke Sanderson...

Dr. Montague, doğaüstü varlıkların bilimsel kanıtını bulma umudu ile Hill House malikânesini kiralar. Geçmiş tecrübelerinden yola çıkarak, paranormal hikayelere ilgi duyan birçok insanı davet eder. Bu daveti sadece Eleanor ve Theodora kabul eder. Geçmişi korkunç hikayelerle dolu bu evde her biri ayrı odalarda yaşamaya başlar. Kısa süre içinde, açıklanamayan tuhaf ve paranormal olaylar ile hikaye gelişir.

Bu Yazı Toplam 2583 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM