Facebookta Paylaş Tweetle

Killing Eve Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2018)

Tarih
12 Oca 2018
Yazar

Killing Eve Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2018)

“Killing Eve”, BBC America kanalında yakında gösterime girecek, gerilim türündeki mini dizilerden biridir.

Sekiz bölümden oluşacak mini dizinin senaryosunu, İngiliz aktrist, ve senarist Phoebe Waller-Bridge (Crashing, Fleabag) kaleme almış, Jon East (3 bölüm), Damon Thomas (3 bölüm) ve Harry Bradbeer (2 bölüm) tarafından yönetilmiştir. Çekimleri Paris, Toskana, Berlin ve Londra'da yapılan dizinin prömiyeri 8 Nisan 2018 Pazar günü BBC America'da yapılacaktır. Phoebe Waller-Bridge ile birlikte Lee Morris ve Sally Woodward Gentle'in yönetici yapımcı olarak hizmet verdiği dizinin üretimini Sid Gentle Films şirketi üstleniyor.

Grey's Anatomy dizisinde canlandırdığı "Cristina Yang" karakteri ile tanınan Sandra Oh ve Jodie Comer'in (The White Princess, Thirteen) başrollerini paylaştığı dizide ayrıca Fiona Shaw (Harry Poter, Channel Zero, True Blood), David Haig (Four Weddings and a Funeral, Penny Dreadful), Kim Bodnia (The Bridge, Bron/Broen), Darren Boyd (Stan Lee's Lucky Man, Fortitude), Sean Delaney, Owen McDonnell ve Kirby Howell-Baptiste öne çıkıyor.

Konusu

İngiliz yazar Luke Jennings'in "Villanelle" romanlarından uyarlanan "Killing Eve" psikopat bir katil ve onu avlamakla suçlanan bir kadın etrafında dönen dramatik bir gerilim dizisidir. Kurnaz ve hazır cevap bir kadın olan Eve (Sandra Oh) hayatından bıkmış, güvenlik servisi operatörü olarak maaşlı bir işte çalışıyor. Ancak bu masabaşı iş, onun casus olma fantezilerini tatmin etmeye yetmez. Villanelle (Jodie Comer) ise işini zevkle yapan, zarif ve yetenekli bir katildir. Aynı derecede birbirlerine takıntılı olan bu iki kurnaz kadın, destansı bir kedi fare oyununun içine düşerler.

Bu Yazı Toplam 2696 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM