Facebookta Paylaş Tweetle

Kağıt İpten Çanta Nasıl Yapılır?

Tarih
16 Ara 2019
Yazar

Kağıt İpten Çanta Nasıl Yapılır?

Boş zamanlarınızı değerlendirmek ve şık bir çanta sahibi olmak istiyorsanız kağıt ip alarak işe başlayabilirsiniz.

Son günlerde oldukça moda olan kağıt ipten örme çantalar şıklığıyla da göz dolduruyor. Hobi malzemesi satan yerlerden, tuhafiyelerden kağıt ip temin edebilirsiniz. Çeşitli renklerde olan kağıt iplerden zevkinize uygun olanı alın. Bir de yanında 5 numara tığ almayı unutmayın. Çok çeşitli modelleri olan kağıt ipten çantaların farklı örme teknikleri ve modelleri var.

Fotoğraftaki çantamızı tabandan başlayarak örüyoruz. 60 zincirle başlayıp sık tekniği kullanıyoruz. Her köşede 2 tane arttırıp düz bir zemin elde ediyoruz. Toplamda 14 sıra ördükten sonra artırma işlemini bitirip çanta formunda örgümüze devam ediyoruz. İstediğimiz yüksekliğe gelen çantamızı bitiriyoruz.

Çantamızı daha rahat kullanmak için içine uygun renkte bir astar geçirip dikiyoruz. Astarlama işlemi bittikten sonra fermuarını dikiyoruz ve sıra geliyor çantanın sap kısmına. Bu da yine tercihe göre değişiyor. İsterseniz çantanın sapını sık iğne tekniğiyle örün, ister hazır bir çanta sapı kullanın. Çanta saplarını uygun bir şekilde diktikten sonra farklı boncuklarla süsleyip çantanızın şıklığına şıklık katabilirsiniz.

Güle güle kullanın.

Bu Yazı Toplam 1105 Defa Okunmuştur.

KONU RESİMLERİ

Kağıt İpten Çanta Nasıl Yapılır?
Kağıt İpten Çanta Nasıl Yapılır?

BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM