Facebookta Paylaş Tweetle

Süet Bakımı Nasıl Yapılır? Süet Nasıl Temizlenir?

Tarih
08 Oca 2020
Yazar

Süet Bakımı Nasıl Yapılır? Süet Nasıl Temizlenir?

Oldukça şık olan süet deriler kullanılırken bazı noktalara dikkat edildiği zaman ömürleri daha uzun olmaktadır. Süet deriyi doğru bir şekilde kullanmaz ve belirli zamanlarda rutin temizliklerini yaptırmadığınız zaman ürün zamanından önce eskir ve deforme olur.

İşte bundan dolayı süet deriden oluşan ürünlerin bakımı düzenli olarak yaptırılmalı, kalitesi ve ömrü arttırılmalıdır.

 

Süet Deri Bakımı

Kış aylarında kullanılan süet ayakkabı, kaban ve diğer süet ürünler kişilerin tercih ettikleri giyimlerin başında gelmektedir. Diğer deri türlerine göre süet deri suyu hemen emer. Böyle bir durumda süet giysinizi kurutmanız gerekir. Bu arada süet derinin üzerinde oluşan lekeleri kesinlikle temizlemeyin çünkü leke daha derine doğru iner ve kötü bir görünüm ortaya çıkar.

Süet oldukça hassas bir kumaştır. Kurutma işlemini mümkünse kumaşı şişirerek yapınız. Süet giysileriniz bulunuyorsa mutlaka evinizde bu tür giysilerinizi temizlemek için süet fırçası bulundurmanız gerekir. Bu fırçanın bir tarafı sert bir tarafı da yumuşaktır. Herhangi bir süet giysinizde leke bulunuyorsa ilk olarak fırçanın yumuşak tarafıyla daha sonra da sert tarafıyla yavaş hareketler ile fırçalayınız. Süet giysinizi fırçalarken doğru bir şekilde fırçalayın ki yırtılma ya da zarar görme gibi durumlar ortaya çıkmasın.

 

Leke Nasıl Çıkartılır?

Süet deri üzerinde oluşan lekeler en kısa sürede temizlenmelidir. Bunun sebebi ise lekenin uzun bir süre kalması onun temizlenmesini zorlaştırmasıdır. Oluşan lekeyi temizlemek için beyaz silgi kullanabilirsiniz. Eğer bu yöntem başarılı olmaz ise bu sefer tırnak törpüsü kullanınız. Süet deri üzerinde oluşan leke yağ ise bunun üzerine biraz karbonat dökün ve bekletin. Süet derinizin üzerindeki zor temizlenen bir leke var ise o zaman özel deri temizleyiciler kullanılmalıdır.

Bu Yazı Toplam 1069 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM