Facebookta Paylaş Tweetle

Heartstrings - İnceleme

Tarih
10 Tem 2014
Yazar

Heartstrings - İnceleme

Üniversitede Çağdaş Müzik eğitimi alan Lee Shin, aynı zamanda ‘’The Stupid’’ adlı grubun solisti ve gitaristidir. Müziğe tutkuyla bağlı olan Lee Shin, gerçek hayatta herşeye karşı ilgisiz biridir. Gelecekle ilgili hiçbir planı ve hayali yoktur.

Soğuk ve havalı tavırları olmasına rağmen tüm kızları peşinden koşturacak kadar yakışıklıdır.

Lee Kyu Won ise samimi ve akıllı bir kızdır. Saygın bir ailesi vardır. Kendi zamanının en büyük 3 müzisyeninden biri olan Lee Dong Gu'un torunudur. Dedesinin en büyük hayali torununun da kendi gibi geleneksel müzik üzerinde uzmanlaştığını görmektir. Dedesinin hayalini gerçekleştirmek için Kyu Won'da Geleneksel Kore Müziği Bölümü’ne girer. Lee Kyu Won arkadaşlarının ısrarı ile "The Stupid" grubunun bir konserine götürülür. Kyu Won, Lee Shin'i sahnede gördüğü anda ondan etkilenir. Acaba Lee Gyu Won, ‘Narsist Prens Lee Shin’i kendine aşık edebilecek midir?

Heartstrings | Oyuncular

Heartstrings | Oyuncular

Dizi Künyesi

 • Orijinal Adı: Neon Naege Banhaesseo
 • İngilizce Adı: Heartstrings / You’ve Fallen For Me
 • Tür: Romantik, Müzikal
 • Dil: Korece
 • Ülke: Güney Kore
 • Yayın Dönemi: 29 Haziran 2011 – 18 Ağustos 2011
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Senarist: Lee Myung Sook
 • Yönetmen: Pyo Min Soo

 

Önemli Not: Bu diziyi izlemediyseniz bu yorum spoiler içerebilir.

 

Bu dizi benim en sevdiğim Kore dizisi. Kore dizilerini bana sevdiren ilk izlediklerim arasında. Öyle aman aman bir konusu yok ama oyuncular beni kendine bağladı diyebilirim. Dizimizin ‘narsist prens’i Lee Shin (Jung Yong Hwa), üniversitede Modern Müzik öğrencisi ve ‘’The Stupid’’ adlı grubun lideri ve kızlar arasında son derece popüler. Ama bir o kadar soğuk ve burnu havada bir tip. Hatta o kadar soğuk ki insanlar soru sorunca cevap vermeye tenezzül etmiyor.

Dizinin başında okuldaki dans öğretmeni olan Jung Yoon Soo (So Yi Hyun)’dan hoşlanıyor. Herkese soğuk davranan bu havalı adam bu kadının peşinden koşuyor, ona hediyeler alıyor falan filan. Ama sonunda gerçek aşkı tatlı kızımız Lee Kyu Won (Park Shin Hye)’da buluyor. Ama ona aşık olmadan önce onunla uğraşması da çok güzeldi.

Shin, Kyu Won’u bulunca o kadar güzel bir aşık oluyor ki insan onun bu hallerine bayılıyor. Tabi aşık haller sergilerken bile cool tavırlarından ödün vermiyor.

Lee Kyu Won’a gelirsek… Kızımız tatlı, şirin, zeki bir kız. Bu tatlı halleri izleyenin içini ısıtabilir cinsten.

Bu kız da Lee Shin’le aynı okulda fakat dedesinin isteği üzerine Geleneksel Kore Müziği Bölümü’ne gidiyor. Geleneksel Müzik ile o kadar iç içe ki herkesin ölüp bittiği ‘’The Stupid’’in adını bile duymamış. Kızımız başta yaşanan olaylar sonucunda oğlumuzdan nefret etsede bu nefret çok kısa sürüyor ve nefreti aşka dönüşüyor. Ama bir süre sonra oğlandan umudunu kesiyor. Bu seferde oğlan kızdan hoşlanmaya başlıyor. Kyu Won, Shin’i unutmaya çalışırken, Lee Shin kendini unutturmamaya karar veriyor. Bu sefer oğlumuz onun peşinden koşuyor.

Hatta çift eşyalarından nefret etmesine rağmen Kyu Won’u üzmemek için onlara bile katlanıyor.

Dizide en sevdiğim kişilerden biride Broadway’li yönetmen Kim Suk Hyun (Song Chang Ui). Bu adam bence dizide havalı kişiliğinin yanında çokta tatlıydı. Lee Kyu Won’a destek oluşu, onunla uğraşması çok eğlenceliydi. Ara ara Kyu Won’dan hoşlanma belirtileri gösterse de öyle bir şey olmadı ve eski aşkı Jung Yoon Soo’ya döndü.

Han Hee Joo (Woo Ri) üniversite dekanının kızı olduğu için çok havalıydı. 100. Yıl Gösterisi’nde ona torpiller yapıldı ve kızımızı çok üzdü. O zamanlar çok gıcık olsam da sonlarda yaptıklarıyla bana kendini sevdirmişti.

Yeo Joon (Kang Min Hyuk) çok etkin olmasa da değinmeden geçemeyeceğim. Çünkü o tatlı ve obur halleri, Han Hee Joo’ya olan aşkı benim çok hoşuma gitmişti.

Dizinin en güzel yanlarından biride müzikleriydi. Lee Kyu Won’un seçmelerde söylediği şarkı, Lee Shin’in sahne performansları, gösteri müzikleri hepsi birbirinden güzeldi.

Dizimizin başında Lee Kyu Won sınıfta bir performans sergiler. Lee Shin’de o sınıfa uyumaya gelmiştir. Öğretmen Shin’e, Kyu Won’un performansının nasıl olduğunu sorar. Shin dinlemediği performans hakkında sert yorumda bulununca Lee Kyu Won sinirlenir ama sesini çıkarmaz. Akşam arkadaşlarının ısrarıyla herkesin dilinde olan grubu izlemeye gider ve Lee Shin’in sınıftaki çocuk olduğunu görür. Daha sonra öğretmeninin hastane masraflarını karşılamak için onlardan konser vermelerini ister. Lee Shin’in kardeşi hastalandığı için konsere yetişemez ve Lee Kyu Won ondan nefret etmeye başlar. Daha sonra müzik hakkında bir iddiaya girerler. İddiayı kaybeden kazananın bir ay boyunca kölesi olacaktır.

Popüler grubumuz ‘’The Stupid’’ kazanır. Lee Kyu Won bir ay boyunca Lee Shin’in kölesi olur ve bu süreçte ona karşı olan duyguları değişir. Bunca olanın yanında bir de 100. Yıl Gösterisi çıkar.

Bakalım başlarına neler gelecek… Yorumlarınızı eksik etmeyin :))

Bu Yazı Toplam 4529 Defa Okunmuştur.

KONU RESİMLERİ

Heartstrings - İnceleme
Heartstrings - İnceleme
Heartstrings - İnceleme
Heartstrings - İnceleme
Heartstrings - İnceleme
Heartstrings - İnceleme
Heartstrings - İnceleme

BENZER KONULAR

 

1 Yorum


 • Avatar

  Yakup Okumuş diyor ki:

  Ankara / 28-11-2015 04:58:31

  "Diziyi izledikten sonra okuyacağım yorumları :)"

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM