Facebookta Paylaş Tweetle

Under The Dome İptal Edildi

Tarih
06 Eyl 2015
Yazar

Under The Dome İptal Edildi

Yapımcılığında Stephen King'in görev aldığı ve yazarın aynı isimli romanından uyarlanan CBS kanalının bilimkurgu dizisi Under The Dome iptal edildi.

Dizi, nerden geldiği bilinmeyen ve bütün kasabayı çevreleyen şeffaf bir kuleye hapis olmuş Chester Mill kasabası sakinleri etrafında dönmektedir. Kubbenin altında kalanlar sınırlı kaynaklar ve kasabada artan gerginlik içerisinde hayatta kalmaya çalışmaktadırlar.

Başrollerinde Mike Vogel (The Help), Rachelle Lefevre (Off the Map), Natalie Martinez (Saints & Sinners), Britt Robertson (Life Unexpected), Kylie Bunbury, Eddie Cahill, Colin Ford, Aisha Hinds, Alexander Koch, Mackenzie Lintz ve Dean Norris (Breaking Bad) rol almaktadır.

İlk sezonu ile 2013 yılında ekranlara gelen dizi yakaladığı izleyici oranları ile yaz aylarının en iyi dizilerinden biriydi. Ancak ilginç konusuna rağmen senaristler diziyi ilerletemedi ve özellikle 3. sezon dizi izleyicisini sıkmaya başladı.

Birinci sezon 18-49 demografik yaş aralığı 2,7 milyon genelde ise 11,20 milyon izleyiciye ulaştı. İkinci sezon düşüşe geçerek 18-49 demografik yaş aralığı 1,6 milyon genelde ise 7,2 milyon izleyiciye düştü. Şu anda gösterimde olan 3. sezonu ise 18-49 demografik yaş aralığı 980 bin, genelde ise 4,74 milyon izleyici derecesine sahiptir. Bu derecelendirmeye baktığımız zaman 18-49 yaş arası %80 düşüş ve 1,8 milyon izleyici kaybetmiş, genelde ise %60 oranında ve yaklaşık 8 milyon izleyici düşüşü yaşamış olduğu görünmektedir.

Bu Yazı Toplam 1813 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM