Facebookta Paylaş Tweetle

The Last Guardian Oyunun Genel Özellikleri

Tarih
03 Şub 2020
Yazar

The Last Guardian Oyunun Genel Özellikleri

Uzun bir zamandır beklenen The Last Guardian oyunu yine karşımıza çıktı. Birçok oyunda görülen silah, dövüş ve şiddet sahnelerine bu oyunda rastlamıyorsunuz. Bu oyunda sevgi, dostluk ve engellerin nasıl beraber aşıldığı konu edilmektedir.

Oyunda 2 baş kahramanın yanında düşmanlarda bulunmaktadır. Baş kahramanlarımız küçük bir çocuk ve Trico adını taşıyan bir yaratığımız var. Trico dediğimiz oldukça büyük boyutlara sahip bir hayvan. Küçük bir çocuk mağarada uyandığında Trico adında devasa bir hayvanla olduğunu anlıyor. Yalnız çocuk buraya nasıl geldiği hakkında herhangi bir bilgiye sahip değil. Çocuğun kollarında farklı farklı ilginç dövmeler var.

Oyunda bir hikâye anlatılıyor ve biz bu hikâyeyi bilmiyoruz ancak oyunu oynadıkça çözüyoruz, karakterleri anlıyoruz. Hikâyeyi anlayana kadar önümüze çıkan engelleri Trico ile beraber aşıyoruz. Trico sinirlendiği zaman ona sevgi gösterdiğinizde sakinleşmesini sağlıyorsunuz. Sahibine oldukça bağlı ama bazı durumlarda dikkati dağılıyor ve karnı acıkıyor. Sizi dinlemiyor. Sizin onunla ilgilenmesi sonucu o da sizi koruyor.

Oyunun en mükemmel yönü müzik ve ses efektleri. Ana karakterin haykırışının duvarlarda yankılanması ve Trico’nun verdiği tepkiler görülmeye değer. Müzik ise heyecanınızın artmasına sebep oluyor.

Oyunun eksi yönüne gelecek olursak kamera açılarını söyleyebiliriz. Özellikle dar alanlara gelindiği zaman kamera kontrolünü kaybedebiliyor veya kontrolü zor sağlıyorsunuz.

Oyunda bize genişletilmiş 4K ve HDR seçeneği sunuluyor. Oyunda en önemli özellik ise Türkçe alt yazı olması. Oyunu oynarken ve hikâyeci size oyunu anlatırken oyunu anlamada zorlanmıyorsunuz.

Bu Yazı Toplam 640 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM