Facebookta Paylaş Tweetle

The Expanse Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
13 Eyl 2015
Yazar

The Expanse Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

The Expanse, Aralık 2015 yılında prömiyeri planlanan Syfy kanalının uzay temalı, bilimkurgu, dram dizileri arasında yer alacaktır.

New York Times'ın aynı isimli çok satan kitap serisinden uyarlanan dizi Mark Fergus ve Hawk Ostby tarafından geliştirildi. İkili daha önce 2006 yapımı "Children of Men" ve 2008 yapımı "Iron Man" filmlerinin projelerinde yer aldı. Yapımcılığında da yer alan Fergus ve Ostby dışında ayrıca Naren Shankar, Andrew Kosove, Broderick Johnson, Sharon Hall, Sean Daniel ve Jason Brown yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Çekimleri Toronto, Kanada'da yapılan dizinin üretimi ise Alcon Television ve The Sean Daniel Company şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Başrollerini Thomas Jane (Hung), Steven Strait (Magic City), Shohreh Aghdashloo (Grimm), Dominique Tipper, Cas Anvar, Wes Chatham, Chad Coleman (The Walking Dead) ve Florence Faivre (The Following) paylaşıyor.

Günümüzden 200 yıl sonra, insanların koloniler halinde uzayda yaşamaya başladığı dönemde geçecek olan dizide dedektif Josephus Miller'e (Thomas Jane) Asteroit Kuşağı'nda kaybolmuş bir kadını Julie Mao (Florence Faivre) bulmak için gizli bir görev verilir. Daha önce Dünya, Mars ve Kemer arasında gerginliklerin yaşandığı bir olaya karışan kargo gemisi kaptanı Jim Holden (Steven Strait) ile işbirliği yaparak gemi mürettebatıyla kadını aramaya çıkar. Olaylar araştırıldıkça durumun barışı tehdit eden bir komplo olduğunu fark eder ve insanlığın hayatta kalması için mücadele verir.

Bu Yazı Toplam 3438 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM