Facebookta Paylaş Tweetle

Jessica Jones Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
13 Eyl 2015
Yazar

Jessica Jones Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Brian Michael Bendis ve Michael Gaydos tarafından yaratılan Marvel Comics çizgi roman karakterlerinden Jessica Jones, Netflix'in 20 Kasım 2015 tarihinde 13 bölümlük sezonun tüm bölümlerini yayınlayacağı dizileri arasında yer almaktadır.

Dexter'in baş yazarlarından Melissa Rosenberg tarafından geliştirilen dizi Marvel Television, ABC Studios ve Tall Girl Productions şirketleri tarafından üretilmektedir. Yönetici yapımcı olarak Melissa Rosenberg, Liz Friedman ve Jeph Loeb'in görev aldığı dizinin başrollerini ise Krysten Ritter, David Tennant, Mike Colter, Rachael Taylor (HeadLand) ve Carrie-Anne Moss (Matrix) paylaşmaktadır.

Krysten Ritter en çok Breaking Bad, Gravity ve Don't Trust the B---- in Apartment 23 dizileri ile bilinmektedir. David Tennant ise ünlü İngiliz dizisi Doctor Who'nun en sevilen doktorlarından onuncu doktor rolü ile hatırlanır. Mike Colter ise Ringer, The Good Wife, ER gibi çeşitli popüler dizilerde rol almıştır.

Kanalın bir başka dizisi olan Daredevil'ın kardeş dizisi olacak Jessica Jones (Krysten Ritter) geçmişinde yaşadığı travmatik olaylar ve stres bozukluğu yüzünden kısa süren süper kahramanlık kariyerini bitirir ve kendisine bir dedektiflik bürosu açar. New York'ta bir şekilde hayatını yeniden kurmaya çalışırken diğer yandan dikkate değer yeteneklere sahip insanların davalarına bakar. Ancak Jones'un geçmişinden çıkagelen ve en büyük düşmanlarından biri olan Killgrave/Purple Man (David Tennant) bu hayalleri yıkacak gibi görünüyor. Killgrave zihinleri kontrol edebilen ve insanların beyinlerini yıkayabilen yeteneklere sahiptir.

Mike Colter'in Marvel'in en önemli iyi karakterlerinden olan Luke Cage'i canlandıracağı dizide Rachael Taylor bir başka Marvel süper kahramanı Patsy “Hellcat” Walker olarak karşımıza çıkacak.

Bilmeyenler için hatırlatmakta fayda var Luke ve Jones, Marvel evreninde uzun süredir evli ve küçük bir de kızları var.

Bu Yazı Toplam 3258 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM