Facebookta Paylaş Tweetle

The Last Kingdom Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
14 Eyl 2015
Yazar

The Last Kingdom Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Game of Thrones dizisine rakip olacağı söylenen BBC kanalının tarihsel kurgu dizisi 'The Last Kingdom' 10 Ekim 2015 tarihinde izleyicilerinin karşısına çıkacak.

Bernard Cornwell’in çok satan tarihi roman serisi "The Saxon Stories" kitabından uyarlanan dizi BAFTA adayı ve RTS ödüllü yazar Stephen Butchard tarafından geliştirildi.

Dizinin üretimi Altın Küre ve Emmy ödüllü Downton Abbey dizisinin yapım şirketi Carnival Films tarafından yapılıyor. Gareth Neame ve Nigel Marchant dizide yapımcı olarak görev alıyor.

The Last Kingdom, gerçek olaylar ve tarihsel figürlerden esinlenerek yarı kurgu olarak karşımıza çıkacak. 9. Yüzyılda geçen dizide büyük ve güçlü bir İngiltere için tüm krallıkları birleştirmek arzusunda olan hayalperest Kral Alfred'in dönemi işlenecek.

Dizinin kadrosunda yer alan oyuncular Alexander Dreymon (American Horror Story), Emily Cox (The Silent Mountain), David Dawson (Peaky Blinders), Rune Temte (Eddie the Eagle), Matthew Macfadyen (Ripper Street), Rutger Hauer (Blade Runner), Ian Hart (Boardwalk Empire), Tobias Santelmann (Point Break), Peter Gantzler (Italian For Beginners), Adrian Bower (Mount Pleasant), Joseph Millson (Penny Dreadful) ve Henning Valin Jakobsen (The Bridge) olarak sıralanıyor.

9. Yüzyılda şimdi İngiltere olarak bilinen birçok ayrı krallıktan oluşan bölgeyi Vikingler işgal etmiş durumdadır. Sadece Kral Alfred'in (David Dawson) başında bulunduğu Wessex Krallığı işgale karşı direnmekte Vikingler'e meydan okumaktadır. Bu son krallıktır.

Uhtred of Bebbanburg (Alexander Dreymon) bu çalkantılı dönemde asilzade bir Sakson olan Lord Uhtred'in (Matthew Macfadyen) oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Küçük yaşta Vikingler tarafından kaçırılmış ve yetiştirilmiştir. Ancak içinde bulunduğu durumda onu yetiştiren insanlar ve doğduğu ülke arasında bir seçim yapmak zorundadır. O bir Sakson mu yoksa Viking mi? Uhtred iki taraf arasında kalmıştır.

The Last Kingdom kahramanlıklar ve destansı savaşların yanı sıra siyaset, din, savaş, cesaret, aşk ve sadakat gibi değerleri de içinde barındırmaktadır. Kurgusal karakterler ile gerçek tarihsel figürler ve olayları birleştiren dizide kendilerine "evim" diyebilecekleri bir yer oluşturmak için savaşan Vikingler ile kendi topraklarını geri almak için savaşan Saksonlar'ın tarihin en ikonik krallarından birinin altında güçlerini birleştirmelerinin hikayesidir.

Bu Yazı Toplam 4546 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM