Facebookta Paylaş Tweetle

Strike Back Konusu - Tanıtım (Dizi 2010)

Tarih
15 Eyl 2015
Yazar

Strike Back Konusu - Tanıtım (Dizi 2010)

Eski İngiliz Özel Kuvvetler Birliği'nden (SAS) olan, askeri romanları ile ünlenen Chris Ryan'ın aynı isimli kitabından uyarlanan Strike Back, Sky1 kanalında yayınlanan askeri dram, aksiyon ve gerilimi yüksek diziler arasındadır.

5 Mayıs 2010 tarihinde ilk bölümü ile ekranlara gelen dizi sezonu 6 bölüm ile kapattı. Sonraki sezonları 10 bölümden oluştu ve toplamda beş sezon 46 bölüm yayınlandı. 29 Temmuz 2015 tarihinde yayınlanan final bölümü ile ekranlara veda etti.

Left Bank Pictures tarafından üretimi yapılan dizide Andy Harries, Huw Kennair-Jones, Daniel Percival, Elaine Pyke, Tony Saint ve Frank Spotnitz yönetici yapımcı olarak görev aldı. Dizinin çekimleri ise Güney Afrika, Macaristan ve Tayland'da yapıldı.

Oldukça kalabalık oyuncu kadrosuna sahip dizinin hatırı sayılır oyuncularından isimler vermek gerekirse Richard Armitage (Captain America: The First Avenger, Robin Hood), ilgi ile takip edilen The Walking Dead dizisinde Rick Grimes karakterini canlandıran Andrew Lincoln, Shelley Conn (Terra Nova), Resident Evil filmlerinden hatırlayacağınız Colin Salmon, Philip Winchester (Camelot), Sullivan Stapleton (The Secret Life of Us), ve Rhona Mitra (The Gates) sıralanabilir.

Dizinin her sezonunda ayrı bir görev ve konu işleniyor. Sezonlara yeni oyuncular dahil edildiği gibi diziden ayrılanlarda olabiliyor. Sezon isimleri ise Chris Ryan's Strike Back, Strike Back: Project Dawn, Strike Back: Vengeance, Strike Back: Shadow Warfare, Strike Back: Legacy olarak sıralanıyor.

Genel olarak dizinin konusu; İngiliz hükümeti adına çalışan, ordu ile işbirliği yapan ve uluslararası teröristleri durdurmak için savaşan Amerikan Özel Kuvvetleri'nin hikayesi anlatılıyor. 2003 Senesinde Irak'a bir kurtarma operasyonu düzenleyen İngiltere, başarısız olduğu bu operasyonun sorumlusu olarak John Porter'ı (Richard Armitage) görevinden alır. Olayın üzerinden 7 sene geçtikten sonra bir güvenlik görevlisi olarak hayatını devam ettiren John yeniden göreve çağrılır.

Bu Yazı Toplam 5149 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM