Facebookta Paylaş Tweetle

The Flash: “Ben Barry Allen, Yaşayan En Hızlı İnsanım...”

Tarih
24 Şub 2015
Yazar

The Flash: “Ben Barry Allen, Yaşayan En Hızlı İnsanım...”

Barry Allen, Central City Polis Departmanı'nda çalışmaktadır. Görevi, suçluların arkalarında bıraktıkları delilleri toplayarak suçlulara ulaşmakta polislere yardımcı olmaktır.

Yani adli laboratuvar asistanıdır. Geçmişinde trajik olaylar neticesinde annesini kaybetmiş, babası hapise düşmüştür. Yıldırım çarpması sonucunda inanılmaz güçlere kavuşmuş, yaşayan en hızlı insan "Flash" namına kavuşmuştur. Kötü adamları yakalayıp, adaleti sağlamayı kendine görev edinmiştir.

The Flash | Oyuncular

The Flash | Oyuncular

Dizi Künyesi

  • IMDB: 8.2 / 10 - 56.852 Oy
  • Yaratıcı: Geoff Johns, Andrew Kreisberg, Greg Berlanti
  • Tür: Süper Kahraman, Aksiyon, Bilim kurgu, Macera, Gizem, Polisiye
  • İlk Bölüm Yayın Tarihi: 7 Ekim 2014
  • Ödüller: People's Choice Favori Yeni TV Drama Dizisi Ödülü
  • Yayınlandığı Kanal: The CW
  • Türkiye'de Yayınlandığı Kanal: CNBC-e
  • Ülke: ABD
  • Dil: İngilizce
  • Süre: 42 Dakika

 

Son zamanlarda çizgi romanlardan uyarlanan süper kahramanlar dizi olarak karşımıza çıkmaya başladı. Sinemaya uyarlanan versiyonlarından sonra TV'ye uyarlanan süper kahraman dizi modasına Flash'ta katıldı. CW kanalının başarılı yapımlarından Arrow, yaptığı 2. sezon finalinde Flash'ın geleceğini bizlere haber vermişti. Bu iki dizinin takipçileri iyi bilir ki, aynı kanalda gösterime giren Flash ve Arrow zaman zaman ortak senaryolarda buluşarak birbirlerinin reklamını yapmakta. Kötü mü oluyor derseniz, bence senaryo güzelleşiyor. Umarım daha çok ortak yapımlarda karşımıza çıkarlar.

Genel konusuna kısaca değinecek olursak;

S.T.A.R Endüstri şirketi bir hata sonucu büyük bir patlamaya sebep olur ve bu durum hava durumunda değişiklik yaratır. Kahramanımız Barry Allen (Grant Gustin), şimşek çarpması sonucu "Yaşayan en Hızlı Adam" ünvanını alıyor. Öyle ki süpersonik bir hıza erişerek gelecek bölümlerde geçmişe ve geleceğe bile gidebilecektir. Yayınlanan ilk bölümünde saatte 720 km hızla koşabilmekteydi. Aynı zamanda yaralandığı zaman hücreler inanılmaz bir şekilde kendini yeniliyor. Kırılan kol 3 saatte, yanan vücut kısa sürede iyileşebilmektedir.

S.T.A.R Labs şirketinin ekibi tarafından gücünü kontrol etmeye ve en iyi şekilde yararlanmaya başlar. Kendisi gibi patlamadan etkilenmiş süper güçlü kötü adamları yakalamaya çalışırken, ekibi bir çok konuda destek olur. Bir yandan da yıllar önce annesini öldüren kişiyi aramaya ve suçsuz yere hapse atılan babasını aklayıp hapisten çıkarmaya çalışır.

Dizinin genel konusu bu şekilde devam ediyor. Her bölümde ayrı suçlular, meta insanlar karşımıza çıkıyor. Hatta, bölümlerden birinde kötü adamlar olarak Prison Break'teki Scofield kardeşleri izliyoruz.

İlk bölümler umduğumu alamayıp fazla çocukça bulduysam da ilerleyen bölümlerde senaryo yerine oturmaya ve konular güzelleşmeye başlıyor. Bu tarz dizileri sevenlere öneriyorum.

Bu Yazı Toplam 5261 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM