Facebookta Paylaş Tweetle

Major Crimes Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
22 Eyl 2015
Yazar

Major Crimes Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

4. Sezonu halen devam etmekte olan Major Crimes, TNT kanalının Amerikan polisiye, suç drama dizilerinden biridir.

2005-2012 Yılları arasında James Duff tarafından yaratılan ve aynı kanalda yayınlanmış olan "The Closer" dizisinin spin-off projesi olarak ekranlara taşınan dizinin yaratıcılığını yine James Duff yapıyor. Yapımcılığını ise James Duff ile birlikte Michael M. Robin, Greer Shephard, Adam Belanoff ve Rick Wallace üstleniyor.

Başrollerinde Mary McDonnell (Battlestar Galactica), GW Bailey (Police Academy), Tony Denison (Prison Break), Michael Paul Chan (The Closer), Raymond Cruz (Breaking Bad), Phillip P. Keene (The Closer), Kearran Giovanni (One Life to Live), Graham Patrick Martin (Two and a Half Men), Jonathan Del Arco (The Closer), Nadine Velazquez (My Name Is Earl), Robert Gossett (The Closer) ve Jon Tenney (The Closer) gibi isimler rol alıyor.

İlk bölümü ile 13 Ağustos 2012 tarihinde açılışını yapan Major Crimes birinci sezonu 10 bölüm ile kapattı. İkinci ve üçüncü sezonları 19 bölümden oluştu. 8 Haziran'da başlayan ve halen devam etmekte olan dördüncü sezonu 18 bölüm olarak planlandı. Ancak 5 ilave bölüm sipariş edildi ve dördüncü sezon 23 bölüme çıkarıldı.

İyi bir izleyici kitlesi olan ve 7 sezon süren "The Closer" dizisinin final yapmasının ardından kanal dizinin spin-off gösterisi olarak yeni bir proje geliştirdi. Closer'ın final yaptığı bölümün ardından izleyicilere Major Crimes'ı sundu. Karakter oyuncularını değiştirmeden bir başka dizinin içinde maceralarına yer verdi. Closer'ın başrol oyuncusu Brenda Leigh Johnson'’ın (Kyra Sedgwick) yerine yönetimi Sharon Raydor (Mary Mcdonnell) devraldı. Yani bir dönem bitti yerine yeni bir dönem başladı.

Dizinin ana konusu Los Angeles'te suçla mücadele etmek için kurulmuş bir birimin suçluları yakalama ve hak ettikleri cezaları aldırmak üzerine kuruludur.

Bu Yazı Toplam 1662 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM