Facebookta Paylaş Tweetle

The White Queen Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
22 Eyl 2015
Yazar

The White Queen Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

The White Queen Philippa Gregory tarafından yazılan aynı isimli romandan uyarlanmış, BBC One ve Starz kanalının kurgusal tarihi drama dizileri arasındadır.

TV'ye uyarlaması ve senaryonun geliştiriciliği ise Emma Frost, Lisa McGee, Malcolm Campbell ve Nicole Taylor tarafından yapılmıştır.

Çekimler Belçika'da gerçekleştirildi ve ilk üç bölümün yönetmenliğini James Kent üstlendi. Diğer bölümlerin çekimleri ise Jamie Payne ve Colin Teague tarafından yapıldı. Yönetici yapımcı olarak ise John Griffin, George Faber, Charles Pattinson ve Eurydice Gysel hizmet vermiştir.

Dizideki oyunculuğu ile 2013 yılında Altın Küre'ye de aday gösterilen Rebecca Ferguson (Mission: Impossible – Rogue Nation), Amanda Hale, Faye Marsay, Aneurin Barnard, Max Irons (The Host), David Oakes (The Borgias), Eleanor Tomlinson, Ben Lamb, James Frain (True Blood) ve Janet McTeer (Albert Nobbs) başrollerde rol alan oyuncular arasındadır.

İlk bölümü ile 16 Haziran 2013 tarihinde ekranlara gelen dizi 18 Ağustos 2013 tarihinde final yaptı ve toplamda 10 bölümden oluşmaktadır. Çekimler için toplam 250 set kurulan, zindanlar, saraylar, kaleler inşa edilen diziye 25.000.000 Euro bütçe ayrıldı. Amerika'da Starz kanalında da gösterimi yapıldı ve bazı bölümlerin ABD için müstehcen sahneleri de barındıran iki versiyonu bulunmaktadır.

Dizi 1464 yılı İngiltere dönemini yansıtmaktadır. Hikaye birbirlerinden farklı fakat aynı derecede acımasız üç kadının bakış açısı tarafından anlatılmaktadır. Elizabeth Woodville (Rebecca Ferguson), Lady Margaret Beaufort (Amanda Hale) ve Lady Anne Neville (Faye Marsay) isimli dönemin bu üç acımasız kadını hain planlarla İngiltere tahtının peşindedir. Kanlı taht kavgalarını konu almakta, dönemin tüm entrikalarını ekranlara taşımaktadır.

Sadece bir sezon süren ve 2. sezonu olmayacağı açıklanan dizi yayınlandığı dönem Altın Küre, Emmy ve Halkın Seçimleri Ödülleri'ne aday gösterildi.

Bu Yazı Toplam 2229 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM