Facebookta Paylaş Tweetle

Brotherhood Konusu - Tanıtım (Dizi 2006)

Tarih
22 Eyl 2015
Yazar

Brotherhood Konusu - Tanıtım (Dizi 2006)

Blake Masters tarafından yaratılan Brotherhood, Showtime kanalında 2006-2008 yılları arasında yayınlanmış Rhode Island'da yaşayan İrlanda asıllı, Amerikan vatandaşı iki kardeşin hayatını konu edinmiştir.

Jason Isaacs (The State Within), Jason Clarke (Public Enemies), Fionnula Flanagan (Lost), Annabeth Gish (The X-Files), Kevin Chapman (Rescue Me), Ethan Embry, Brian F. O'Byrne (FlashForward), Fiona Erickson ve Stivi Paskoski'nin başrollerini paylaştığı dizinin yapımcılığında Blake Masters, Henry Bromell, Elizabeth Guber Stephen ve Karen Hall (3. sezon) görev almıştır.

İlk sezonu 11 bölümden oluşan dizi ilk kez 9 Temmuz 2006 yılında izleyicilerinin karşısına çıktı ve prömiyeri 450 bin kişi tarafından izlendi. Showtime diziyi ikinci sezon için yeniledi. 10 bölümden oluşan prömiyeri 370 bin kişiyi ekranlara topladı. Aynı yıl (2007) bir Peabody Ödülü kazandı. 18 Kasım 2007 tarihinde yayınlanan bölümü 650 bin izleyici ile en iyi derecesini elde etti. Kanal, dizinin arkasında durmaya devam etti ve üçüncü sezonu için yeniledi. 8 Bölümden oluşan 3. sezon 2 Kasım 2008 tarihinde yayınlandı. Prömiyeri sadece 305 bin izleyiciyi ekran başına topladı ve 3. sezon sonunda finale giderek 21 Aralık 2008 tarihinde sonlandı.

Eleştirmenler tarafından Sopranos ile kıyaslanan dizide Caffee kardeşler arasındaki antagonist ilişki yoluyla kardeşlik kavramı üzerinde duruluyor. Tommy Caffee (Jason Clarke) bir aile babası ve siyasetçi kimliğine sahipken, kardeşi Michael (Jason Isaacs) İrlandalı mafya örgütüne çalışan profesyonel bir suçludur. İrlandalı gangster Patrick Mullin'in korkusundan yedi yıldır saklanan Michael, Mullin'in ölümünden sonra alkolik ortağı Pete McGonagle (Stivi Paskoski) ile birlikte eski suç işlerini devam ettirmek için geri döner. Dizide biri siyasetçi diğeri yer altı dünyasının en azılı gangsterlerinden olan iki kardeşin dram dolu destansı hikayesi anlatılmaktadır.

Bu Yazı Toplam 2552 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM