Facebookta Paylaş Tweetle

Better Call Saul: “Hukuki Sorunun mu Var?”

Tarih
25 Şub 2015
Yazar

Better Call Saul: “Hukuki Sorunun mu Var?”

Breaking Bad dizisinin sahtekar avukatı Saul Goodman'in hayatına yer verilecek dizide Breaking Bad'in başlangıcının 7 sene evveline (2002) gidilecek. Spin-off olarak Saul Goodman'ın hayatı, maceraları ve yükselişi konu edilecek.

Better Call Saul | Oyuncular

Better Call Saul | Oyuncular

Dizi Künyesi

  • IMDB: 9.4/ 10 - 26.739 Oy
  • Yaratıcı: Peter Gould, Vince Gilligan
  • Tür: Polisiye, Komedi Filmi, Suç, Drama
  • İlk Bölüm Yayın Tarihi: 8 Şubat 2015
  • Yayınlandığı Kanal: AMC
  • Ülke: ABD
  • Dil: İngilizce
  • Süre: 45 Dakika

 

AMC kanalı yine efsane olacak bir diziyi izleyicileri ile buluşturdu. Breaking Bad'in kardeş dizisi olacak ve 7 sene evvelini (2002) anlatacak "Better Call Saul" güzel bir pilot bölüm ile 8 Şubat'ta start aldı. Pilot bölüm 6,9 milyon kişi tarafından izlendi ve kanalın reytinglerini yükseltmeyi başardı.

Başlangıçta yarım saatlik komedi dizisi olarak düşünülen gösteri daha sonra tipik dramaya dönüştürülmüş.

Breaking Bad izleyenler Saul Goodman'ın sonunda vardığı noktayı bilir. Fakat dizinin bir önemli yanı da sonrasını anlatacak olması. İlerleyen bölümlerde Breaking Bad dizisinin kahramanları Walter White ve Jesse Pinkman'in de diziye dahil olması beklenmektedir.

İzlediğim 4 bölümden yola çıkarak size şunları söyleyebilirim;

Breaking Bad'in gölgesinden çıkarak, efsanevi dizinin altında ezilmeden böylesine başarılı bir oyunculuk ve senaryo ortaya koymak kolay olmasa gerek. Çünkü çıtanın yüksek olması izleyicilerin beklentilerini de yükseltti. Fakat Better Call Saul tüm bu beklentileri fazlası ile tatmin edici bir projeye imza atmış. Sırtında taşıdığı yükün altında ezilmeden iyi iş çıkarıyor. Çekimler aynı coğrafi bölgede geçiyor ve üslup ve tarz Breaking Bad'i aratmıyor. Bu iki diziyi birbirinden ayırmıyoruz çünkü biri diğerini tamamlayıcı nitelikte. Fakat bundan biri olmazsa diğeri olmaz gibi bir izlenim çıkmasın. Yani izleyicinin konuyu anlaması için her iki diziyi de izlemesine gerek yok. Çünkü her iki dizi farklı projelerde ele alınmış ve farklı hayatlara yer verilmiş.

 

Saul Goodman Kimdir?

Bob Odenkirk'in canlandırdığı, gerçek adı Jimmy McGill olan avukatımız zeki, kurnaz, çalışkan yapısının yanı sıra zar zor geçinen bir hayat mücadelesi vermektedir. Merdiven altı diye tabir edebileceğimiz küçücük ofisinde avukatlık görevini icra etmekte, şöhret basamaklarını tırmanmayı ve iyi yerlere gelmeyi hayal etmektedir. İyi bir isim yapabilmek için mücadele ederken vicdanı ile hırsları arasında kalan Jimmy şöhret basamaklarına giden yolu aslında çok iyi bilmektedir. Zamanla ahlaki değerlerini suçlulara karşı kısmen yıkacak ve tehlikelerle dolu bir serüvenin içinde kendini bulacaktır.

Bu Yazı Toplam 3223 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM