Facebookta Paylaş Tweetle

NCIS Konusu - Tanıtım (Dizi 2003)

Tarih
24 Eyl 2015
Yazar

NCIS Konusu - Tanıtım (Dizi 2003)

NCIS, 2003 yılından beri ekranlarda olan, geçtiğimiz gün 13. sezon prömiyerini yapan CBS kanalının aksiyon, dram türündeki askeri kriminal dizilerinden biridir.

Donald P. Bellisario (Magnum, Airwolf) ve Don McGill tarafından yaratılan dizinin başrollerinde Mark Harmon (Chicago Hope), Sasha Alexander (Rizzoli & Isles), Michael Weatherly (Dark Angel), Pauley Perrette (Time of Your Life), David McCallum (The Replacements), Sean Murray (Hocus Pocus), Cote de Pablo (The Jury), Lauren Holly (Picket Fences), Rocky Carroll, Brian Dietzen ve Emily Wickersham rol almaktadır.

Konu ve karakter tanıtımlarının yapıldığı ilk iki intro bölüm ile 22 Nisan 2003 tarihinde ekranlara gelen dizi birinci sezon prömiyerini 23 Eylül 2003 tarihinde yaptı. Toplamda 283 bölüme ulaşarak Amerikan televizyonunun en uzun soluklu ve en çok izlenen dizileri arasında yerini aldı. Her sezon izlenme oranlarını arttırarak rekordan rekora koştu. En kötü derecesini bölüm başına ortalama 11,84 milyon izlenme oranları ile birinci sezon yaptı. En iyi derecesi ise bölüm başı ortalama 21,34 milyon izlenme oranları ile onuncu sezon oldu. 2012-2013 senesinde yakaladığı bu başarı ile ABD televizyonunun en çok izlenen 1. sıradaki programı ünvanını elde etti. 15 Ocak 2013 tarihinde yayınlanan 10. sezonun "Shiva" isimli bölümü 22,86 milyon izleyici sayısı ile dizinin en çok izlenen bölümü oldu.

NCIS'in bu kadar sevilmesi ve bir süre sonra sona ulaşacak olması kanal yetkililerini ve yapımcıları tedirgin etmiş olmalı ki diziden dizi çıkarmaya yöneldiler. Spin-off projesi olan ve 7. sezon onayını alan NCIS: Los Angeles, 2. sezonuna geçtiğimiz gün giriş yapan NCIS: New Orleans CBS kanalında izleyicilere sunuldu. Her iki dizide izleyiciler tarafından çok sevildi ve hemen hemen aynı başarıya ulaştı.

Dizide Deniz Kuvvetleri Kriminal Soruşturma Servisi'nde kurgulanmış özel bir ekip Deniz Kuvvetleri'ne yönelik casusluk, terörizm, cinayet ve denizaltı hırsızlığına kadar her türlü suçu araştırmak ve çözmekle görevlidir. Karakterlerin kişisel yaşamına da değinilen dizide dram ve aksiyonun yanı sıra mizaha da yer verilmiş.

Bu Yazı Toplam 3477 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM