Facebookta Paylaş Tweetle

Nashville Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
24 Eyl 2015
Yazar

Nashville Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Nashville, ABC kanalında yayınlanan müzikal, drama dizisidir. Oscar ödüllü, Amerikalı feminist yazar Callie Khouri tarafından yaratılan dizinin başrollerini Connie Britton (Friday Night Lights) ve Hayden Panettiere (Heroes) paylaşmaktadır.

Dizide rol alan diğer isimler ise Clare Bowen (Home and Away), Eric Close (Without a Trace), Charles Esten (The Office), Jonathan Jackson (General Hospital), Sam Palladio, Robert Wisdom (Nikita), Powers Boothe (Deadwood), Chris Carmack (The O.C.), Lennon Stella, Maisy Stella, Will Chase, Oliver Hudson (Rules of Engagement) ve Aubrey Peeples olarak sıralanmaktadır.

ABC Studios ve Lionsgate Television tarafından üretilen dizinin yönetici yapımcılığında Callie Khouri, Dee Johnson, R. J. Cutler ve Steve Buchanan görev almaktadır.

Nashville, hayali olarak kurgulanmış country müzik şarkıcılarının birbirleri ile olan rekabetlerini anlatmaktadır. Country müziğin süperstarı Rayna Jaymes'in (Connie Britton) tahtı her geçen gün yıldızı parlayan genç ve seksi şarkıcı Juliette Barnes (Hayden Panettiere) tarafından sallantıdadır. Öyle ki Rayna James'in son albüm satışları oldukça düşmüş, düzenlediği turnelerdeki mekanlar yarı yarıya boşalmıştır. Juliette Barnes'in çıkardığı albüm ise ülkede satış rekorları kırmıştır. Rayna James, Juliette Barnes ve sonradan keşfedilen söz yazarı Scarlett O'Connor'ı (Clare Bowen) merkezine alan dizi country müzik sanatçılarının hayatlarını anlatıyor.

Şu ana kadar 65 bölümü yayınlanan dizi 4. sezonuna dün itibari ile giriş yaptı. Eleştirmenler tarafından başarılı olarak değerlendirilen dizinin 3. sezonu bölüm başına ortalama 7,44 milyon izleyiciyi ekran başına topladı.

Bu Yazı Toplam 4264 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM