Facebookta Paylaş Tweetle

Doll & Em Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
25 Eyl 2015
Yazar

Doll & Em Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Doll & Em, İngiltere'de Sky Living, ABD'de ise HBO televizyon kanalında yayınlanan Emily Mortimer ve Dolly Wells tarafından yaratılan, yazılan ve oynanan epizodik bir komedi dizisidir.

Azazel Jacobs'un da senaryosuna katkıda bulunduğu ve yönetmenliğini üstlendiği gösteri ilk olarak 10 Ekim 2013 tarihinde Londra Film Festivali'nde 124 dakikalık bir tiyatro oyunu olarak oynandı.

18 Şubat 2014 tarihinde İngiliz Sky Living kanalında prömiyerini yapan dizi, 19 Mart 2014 tarihinde Amerikan HBO kanalında da gösterime sunuldu. İlk sezonunu 22 dakikadan oluşan altı bölüm ile kapatan dizi 16 Ekim 2014 tarihinde altı bölüm daha sipariş alarak yenilendi. 2. Sezon 3 Haziran 2015 tarihinde İngiltere'de Sky Atlantic kanalında gösterime sunuldu.

Üretimi King Bee Productions şirketi tarafından yapılan dizide Andrew Eaton ve Lucy Lumsden yönetici yapımcı, Alessandro Nivola ise yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Gerçek hayatta çok iyi arkadaş olan Emily Mortime (The Newsroom) ve Dolly Wells (Some Girls) kendilerini kaleme alarak bir komedi dizisi yaratmışlar. Em'in kendisini İngiliz aktris olarak kurguladığı dizide Dolly kişisel asistanı ve en iyi arkadaşı karakterini canlandırıyor. Ayrıca Jonathan Cake yapımcı, Aaron Himelstein ise yönetmen olarak dizide rol alan diğer isimler.

Bu Yazı Toplam 2084 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM