Facebookta Paylaş Tweetle

How to Get Away With Murder Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
27 Eyl 2015
Yazar

How to Get Away With Murder Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

HTGAWM olarak da kısaltılan 'How to Get Away With Murder' Peter Nowalk tarafından, geçtiğimiz yıl gösterime giren ABC kanalının hukuk draması dizilerinden biridir.

Yapımcılığını Shonda Rhimes'ın yaptığı dizide Betsy Beers, Bill D'Elia ve Peter Nowalk yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Üretimi ise ABC Studios, ShondaLand ve NoWalk Entertainment şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Dizideki müthiş oyunculuğundan dolayı bu yıl 67. Emmy Ödülleri'nde "Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazanan Viola Davis (Get On Up) dizinin başrolünde yer almaktadır. Diğer ana karakterler Billy Brown (Dexter), Alfred Enoch (Harry Poter), Jack Falahee (Twisted), Katie Findlay (The Carrie Diaries), Aja Naomi King (Emily Owens, M.D.), Matt McGorry (Orange Is the New Black), Karla Souza (Los Héroes del Norte), Charlie Weber (90210) ve Liza Weil (Scandal) olarak sıralanmaktadır.

Viola Davis zeki, çalışkan, başarılı Middleton Üniversitesi ceza hukuku profesörü Annalise Keatingis karakterini canlandırmaktadır. Aynı zamanda cinayet suçlarında ceza savunma avukatlığı da yapan Annalise öğrencilerine hukuk ve adalet sistemi ile ilgili tüm karanlık gerçekleri öğretmeye çalışmaktadır. Ayrıca stajyer olarak şirketinde çalıştırmak için en iyi beş öğrencisinden kendisine bir ekip kurar.

Kişisel yaşamında Prof. Sam Keating (Tom Veris) ile evli olan Annalise, Dedektif Nate Lahey (Billy Brown) ile de gizli bir ilişki yaşamaktadır. Kocası ise öğrencisi Lila Stangard (Megan West) ile bir ilişki içindedir. Kocasının öldürülmesinin ardından Annalise ve ekibi bir cinayet kumpasının içerisine düşerler.

İlk sezonu 15 bölümden oluşan dizi 25 Eylül 2014-26 Şubat 2015 tarihleri arasında ekranlara geldi. Pilot bölümü ortalama 14 milyon kişi tarafından izlenerek bir rekor kırdı. 15 Bölümden oluşan ikinci sezon onayını alan dizi geçtiğimiz günlerde ikinci sezon prömiyerini yaptı.

Bu Yazı Toplam 4802 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM