Facebookta Paylaş Tweetle

Hemlock Grove Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
27 Eyl 2015
Yazar

Hemlock Grove Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Hemlock Grove, Netflix kanalında yayınlanan, Brian McGreevy'in aynı isimli romanından uyarlanan korku, fantezi, bilim-kurgu türündeki dizilerinden biridir.

Eli Roth'un yapımcılığını üstlendiği dizinin senaryosu ve dizi uyarlaması Brian McGreevy ve Lee Shipman tarafından yapılmıştır. Ayrıca Charles H. Eglee, Eric Newman, Michael A. Connolly, Deran Sarafian, Mark Verheiden ve Peter Friedlander dizide yönetici yapımcı olarak görev almıştır.

Çekimleri Toronto, Ontario, Kanada'da yapılmış, Gaumont International Television, ShineBox SMC ve United Bongo Drum, Inc. şirketleri tarafından üretilmiştir.

Oyuncu kadrosunda yer alan isimler X-Men ve Taken film serilerindeki rolleri ile bilinen Famke Janssen, Bill Skarsgård (Simon & the Oaks), Landon Liboiron (Degrassi: The Next Generation), Penelope Mitchell (The Vampire Diaries), Freya Tingley (Once Upon a Time), Dougray Scott (Desperate Housewives), Tiio Horn ve Joel de la Fuente olarak sıralanmaktadır.

İlk sezonu 45 milyon dolar bütçe ile çekilen ve 19 Nisan 2013'te Netflix platformunda gösterilen dizinin 13 bölümden oluşan tüm bölümleri aynı gün yayınlanmıştır. 10 Bölümlük ikinci sezon onayını almış, 11 Temmuz 2014 günü yine tüm bölümleri izleyicilere sunulmuştur. Netflix, 65. Emmy Ödülleri'ne de aday gösterilen dizisine üçüncü ve son sezonu olmak kaydı ile 10 bölümlük daha onay verdi. Üçüncü sezonu 23 Ekim'de gösterime sunulacaktır.

Olaylar Pennsylvania'nın küçük bir kasabasında geçmektedir. İki genç kızın vahşice öldürülmüş, parçalanmış cesetlerinin bulunması kurt adam söylentilerine yol açar. Kasaba halkının şüpheleri 17 yaşında bir çingene çocuğu olan Peter Rumancek (Landon Liboiron) üstünedir. Onun bir kurtadam olduğu söylenmektedir. Cinayetin bir başka şüphelilerinden olan Godfrey Emlak varisi Roman Godfrey (Bill Skarsgård) gizemi çözmek için gizlice yola koyulur.

Bu Yazı Toplam 3163 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM