Facebookta Paylaş Tweetle

The Knick Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
27 Eyl 2015
Yazar

The Knick Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Oscar ödüllü yönetmen Steven Soderbergh (Traffic) tarafından çekilen The Knick, Cinemax kanalının dönem draması/medikal drama türündeki dizileri arasındadır.

2013 Yılında HBO kanalına çektiği Michael Douglas ve Matt Damon'ın başrolünü paylaştığı Behind the Candelabra (Şamdanın Ardında) filmi ile de Emmy Ödülü kazanan yönetmen dizinin ilk sezonunun 10 bölümünü yönetti.

Yaratıcılığı ve senaryosu Jack Amiel ve Michael Begler tarafından yazılan dizide Steven Katz da senarist olarak hizmet vermektedir. Anonymous Content tarafından üretimi yapılmakta, Clive Owen, Gregory Jacobs ve Michael Sugar yönetici yapımcı olarak görev almaktadır.

Başrolünde ise Closer ve Hemingway & Gellhorn filmleri ile bilinen, Oscar, Altın Küre ve Emmy adaylıkları bulunan Clive Owen rol almaktadır. Ayrıca Andre Holland (Selma), Jeremy Bobb (House of Cards), Juliet Rylance (Days and Nights), Eve Hewson, Michael Angarano, Chris Sullivan, Cara Seymour (Adaptation), Eric Johnson (Rookie Blue), David Fierro, Maya Kazan (Boardwalk Empire), Leon Addison Brown, Grainger Hines ve Matt Frewer başrollerde rol alan isimlerdendir.

8 Ağustos 2014-17 Ekim 2014 tarihleri arasında birinci sezonu yayınlanan dizi sezonu 10 bölüm ile kapattı. İkinci sezon için kanal tarafından 10 bölüm sipariş edildi ve 16 Ekim 2015 tarihinde ekranlara gelecektir.

20. Yüzyılın başlarında New York'ta geçen dizide Clive Owen, Knickerbocker Hastanesi'nde baş cerrah olarak görev yapan, son derece yetenekli ve saygı duyulan Dr. John W. "Thack" Thackery karakterini canlandırmaktadır. Tek bir kusuru vardır ki afyon ve kokain kullanan bir uyuşturucu bağımlısıdır. Antibiyotiğin henüz keşfedilmediği 1900 yılında Knickerbocker Hastanesi yüksek ölüm oranlarını engellemek için yeni cerrahlar, hemşireler, o dönemde kullanılan tıbbi cihazlar ve personellerle hastaneyi donatmıştır. Başlarına da o dönemde keşifleri ve hırsı ile meslektaşları arasında ün yapmış Dr. John Thackery'i atamıştır. Bir yandan insanları hayatta tutmak için mücadele ederken, diğer yandan kaliteli hizmetlerinden ödün vermeden zengin müşterileri hastaneye çekmek için çalışırlar.

Bu Yazı Toplam 3677 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM