Facebookta Paylaş Tweetle

Friday Night Lights Konusu - Tanıtım (Dizi 2006)

Tarih
29 Eyl 2015
Yazar

Friday Night Lights Konusu - Tanıtım (Dizi 2006)

2004 Yılında sinema filmi olarak gösterime sunulan Friday Night Lights, 2006-2011 yılları arasında NBC kanalında dizi olarak yayınlanmıştır.

HG Bissinger'in 1990 yılında yayınlanan aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. Sinema ve dizi uyarlaması Peter Berg tarafından yapılan dizide Brian Grazer, David Nevins, Sarah Aubrey, Jason Katims, Jeffrey Reiner ve David Hudgins yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Çekimleri Austin, Pflugerville, Teksas bölgesinde yapılmaktadır. Üretimi ise Universal Television, Imagine Television ve Film 44 şirketleri tarafından yapılmıştır.

Aile draması, spor draması, genç drama türlerinde yer alan dizinin oyuncu kadrosunda bulunan isimler Kyle Chandler (Bloodline), Connie Britton (Nashville), Gaius Charles (Grey's Anatomy), Zach Gilford (The Mob Doctor), Minka Kelly (Almost Human), Adrianne Palicki (Agents of S.H.I.E.L.D.), Taylor Kitsch (True Detective), Jesse Plemons (Breaking Bad), Scott Porter (Hart of Dixie), Aimee Teegarden (Star-Crossed), Michael B. Jordan (Parenthood), Jurnee Smollett (True Blood), Matt Lauria (Kingdom), Madison Burge (Dexter) ve Grey Damon (Aquarius) olarak sıralanmaktadır.

Friday Night Lights, Teksas'ın kırsal bir yerleşim alanı olan Dillon'da geçmektedir. Çağdaş Amerikan kültüründen eksik bu kırsal kasabada aile değerleri, okul, ırkçılık, uyuşturucu, kürtaj ve iş alanı eksikliği gibi bir çok sorun yaşanmaktadır. Konusu itibari ile antrenör Eric Taylor (Kyle Chandler), eşi Tami (Connie Britton), kızı Julie (Aimee Teegarden) ve bebeği Gracie'yi merkezine alır. Başarılı bir lise futbol takımı vardır ve kasabanın hayat bulduğu tek gece stadyumun ışıklarının yandığı Cuma gecesidir.

5 sezon yayınlanan Friday Night Lights toplam 76 bölümden oluşmaktadır. Bölümleri ortalama 43 dakika sürmektedir.

Bu Yazı Toplam 3181 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM