Facebookta Paylaş Tweetle

Transparent Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
01 Eki 2015
Yazar

Transparent Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

2014 yılından beri Amazon kanalında yayınlanan Transparent, Jill Soloway tarafından yaratılan ve yönetilen komedi, dram türündeki dizilerden biridir.

Amazon Studios tarafından üretimi yapılan dizinin başrollerini Jeffrey Tambor (Arrested Development), Gaby Hoffmann (Girls), Jay Duplass, Amy Landecker (Revenge) ve Judith Light (Ugly Betty) paylaşmaktadır.

Sorumlu yapımcı olarak Jill Soloway'ın yönettiği dizide Victor Hsu ve Andrea Sperling yapımcı olarak görev almaktadır.

Çekimleri Los Angeles'te yapılmakta ve bölümleri ortalama 27-31 dakikadan oluşmaktadır.

6 Şubat 2014 tarihinde pilot bölümü yayınlanan ve izleyicilerden olumlu notlar alan dizinin 26 Eylül 2014 tarihinde tüm bölümleri yayınlandı. 10 bölümden oluşan ilk sezon TV eleştirmenleri tarafından övgüler aldı. Kanal tarafından ikinci hatta üçüncü sezon için onay verildi. İkinci sezon prömiyeri 4 Aralık 2015 olarak planlanmıştır.

2015 Yılı adeta Transparent'ın yılı oldu. "Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Televizyon Dizisi" ve "Müzikal Veya Komedi Dizisinde En İyi Aktör (Jeffrey Tambor)" dallarında iki Altın Küre ödülü kazandı. Bu yıl 67. yapılan Emmy'de ise "Bir Komedi Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu (Jeffrey Tambor)", "Bir Komedi Dizisinde En İyi Misafir Erkek Oyuncu (Bradley Whitford)", "En İyi Komedi Dizisi Yönetmeni (Jill Soloway)", "En İyi Ana Tema Müziği (Dustin O'Halloran)" ve "En İyi Kostüm Tasarımı" dallarında tam 5 ödüle layık görüldü.

Hikaye, Los Angeles'te yaşayan bir ailenin etrafında dönmektedir. Siyaset Bilimi emekli üniversite profesörü Maura "Morton" Pfefferman (Jeffrey Tambor) yıllardır kendisini erkek bedenine sıkışmış, kadınsı duygular içerisinde hissetmektedir. Nihayet hayatını değiştirecek bir karar alır ve üç yetişkin çocuğuna durumu anlatmak için onları bir akşam yemeğine davet eder. Ancak bu durumu çocuklarına anlatmak ve kabul edilmek sandığı kadar kolay olmaz.

Bu Yazı Toplam 3108 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM