Facebookta Paylaş Tweetle

Gu Family Book Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
02 Eki 2015
Yazar

Gu Family Book Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Kang Eun-Kyung tarafından yazılan Gu Family Book, 2013 yılında Güney Kore MBC kanalında yayınlanmış fantastik, romantik ve aksiyonu bol dizilerden biridir.

Ayrıca "Kang Chi, the Beginning" ismi ile de bilinir. Üretimi Samhwa Networks tarafından yapılan dizide Lee Chang-seop yönetici yapımcı, Park Tae-young ise yapımcı olarak hizmet vermektedir. Senaryosu ise Kang Eun-kyung tarafından kaleme alınmıştır. Shin Woo-chul ve Kim Jung-hyun dizinin yönetmen koltuğunda oturmaktadır.

Başrollerini Lee Seung-gi (Brilliant Legacy), Bae Suzy (Dream High) ve Choi Jin-Hyuk (Emergency Couple) paylaşmaktadır.

Her bölümü 60 dakikalık toplam 24 bölümden oluşan dizi 8 Nisan-25 Haziran 2013 tarihleri arasında yayınlanmıştır.

Hikaye Kore'de yaygın olarak bilinen bir "Gumiho" efsanesine dayanmaktadır. Yarı insan, yarı yaratık olarak yüzyıllardır tek başına dağlarda yaşayan Gu Wol-ryung (Choi Jin-Hyuk) bir Gumiho'dur. Ormanda gezinirken bir gün zulme uğramış bir kızı zalimlerin elinden kurtarır. Kıza aşık olur ve evlenmek ister. Tamamen insan olabilmesi için 100 gün boyunca 3 kuralı yerine getirmesi gerekir. Bu işe giriştikten sonra kuralı bozarsa tamamen canavar bir ruha dönüşecektir. Elbetteki konu bununla kalmıyor. İlk bölümden itibaren olaylar enteresan bir şekilde gelişiyor. Güzel dövüş sahneleri, aşk, heyecan ve dram alıp başını gidiyor. Toplamda 14 ödül alan dizide oyuncular rolünün hakkını veriyor.

Klişeleşmiş Amerikan dizilerinden sıkılanlar ve farklı bir konu arayışı içinde olanlar diziye mutlaka göz atsınlar derim. Dizi ilk dakikalardan itibaren izleyiciyi sıkmadan kendine bağlıyor. Heyecan dolu bölüm sonları, bir sonraki bölümü izlettirmek için izleyiciyi resmen kışkırtıyor.

Bu Yazı Toplam 3309 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM