Facebookta Paylaş Tweetle

Stella Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
06 Eki 2015
Yazar

Stella Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Ruth Jones ve David Peet tarafından yaratılan Stella, 2012 yılından beri Sky1 kanalında yayınlanan komedi-dram türlerinden dizilerden biridir.

Dizinin senaryosuna Ruth Jones ile birlikte Rob Evans, Steve Speirs, Ben Edwards ve Simon Ludders destek vermektedir.

Tidy Productions tarafından üretimi yapılan dizide yönetici yapımcı olarak Barry Lynch, Lucy Lumsden, Ruth Jones, Jon Mountague, yapımcı olarak ise Jane Dauncey ve Josh Dynevor görev almaktadır.

Oyuncu kadrosunda ise Ruth Jones (Gavin and Stacey), Craig Gallivan (Footballers Wives), Catrin Stewart (Doctor Who), Justin Davies, Mark Lewis Jones, Elizabeth Berrington, Owen Teale (Game of Thrones), Julian Lewis Jones, Patrick Baladi (The Office), Karen Paullada ve Steve Spiers rol almaktadır.

Çekimleri Galler'de yapılan dizi Pontyberry isimli kurgusal bir kasabada geçmektedir. Üç çocuğu olan 40'lı yaşlardaki sevgi dolu bir annenin (Stella Morris/Ruth Jones) traji-komik hikayesi anlatılıyor. İnişler ve çıkışlarla dolu hayatında ütü yaparak bir yandan geçimini sağlamaya çalışırken, o hep mutlu ve hayat dolu bir portföy çiziyor.

İlk kez 6 Ocak 2012 tarihinde gösterime sunulan dizinin toplamda 4 sezon 41 bölümü yayınlanmış, 5. sezon onayını da almıştır.

Bu Yazı Toplam 2169 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM