Facebookta Paylaş Tweetle

City Hunter Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

Tarih
08 Eki 2015
Yazar

City Hunter Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

City Hunter (Şehir Avcısı), 2011 yılında Güney Kore SBS kanalında yayınlanmış aksiyon, romantizm ve gerilim türündeki dizilerden biridir.

Tsukasa Hojo'nun aynı isimli Japon manga çizgi roman serisinden uyarlanmıştır. Dizi uyarlaması ve senaryosu ise Hwang Eun-Kyung ve Choi Soo-jin tarafından kaleme alınmıştır. Yapımcılığını Kim Young-sup ve Sebastian Dong-hun Lee'nin üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda Jin Hyuk oturmaktadır.

Çekimleri Kore ve Tayland'da yapılmıştır. Başrollerinde "Boys Over Flowers" ve "Faith" dizileri ile ülkemizde de gençlerin gönlünde taht kurmuş Lee Min-ho, Park Min-young (Dr. Jin), Lee Joon-hyuk (Secret Garden), Kim Sang-Joong (My Husband's Woman), Hwang Sun-hee (Wild Romance), Goo Ha-ra (Galileo 2) ve Chun Ho-jin (Good Doctor) rol almaktadır.

1983 Yılında Güney Kore devlet başkanı ve delegeleri Burma'ya ziyarete gider. Ancak Kuzey Kore ajanları tarafından yerleştirilen bir bombanın patlaması sonucu bazı üst delegeler ölür. Bu tarihi olay "Rangoon Bombing" olarak bilinir. Güney Koreli beş devlet yöneticisi, Kuzey Kore'li yetkililerden olayın intikamını almak için "Operation CleanSweep" isimli gizli bir operasyon yürütür. Lee Jin-pyo (Kim Sang-joong) ve yakın dostu Park Moo-yul ile birlikte 21 kişilik bir ekip operasyon için görevlendirilir. Ekip, gizlice Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'a çıkarma yapar. Ancak son anda Güney Kore'li devlet adamları olayın tespit edilmesinden, ABD tarafından misillemeye maruz kalmaktan ve uluslararası bir kriz olmasından endişe ederek ekibe geri çekilmesini söylerler. Geri dönmeye hazırlanan ekip Kuzey Kore'li askerlerin olayı tespit edip ateş açması ile birlikte denizde linç edilir. Yaralı arkadaşı Park Moo-yul'u kurtarmaya çalışan Lee Jin-pyo arkadaşının gözleri önünde ölmesine şahit olur. Bu olaydan bir tek Lee Jin-pyo sağ olarak kurtulur. Yaşanan tüm bu olaylar ve 21 askerin ölmesi (Lee Jin-pyo da öldü sanılıyor) Güney Kore yetkilileri tarafından ört-bas edilir ve tüm kayıtlar silinir.

Arkadaşlarını ve yakın dostunu kaybeden Lee Jin-pyo bu olayın intikamını almak için ant içer. Ölen dostu Moo-yul'ın yeni doğmuş çocuğu Lee Yoon-sung'u (Lee Min-ho) kaçırır ve Poochai ismini verir. Üç ülkenin sınırının oluştuğu "Altın Üçgen" (Golden Triangle) bölgesine yerleşir ve Poochai'yi kendi çocuğu gibi yetiştirerek, eğitir. Uyuşturucu baronu olarak güçlenen Lee Jin-pyo, yaşanan bir saldırı sonucu Poochai'ye tüm olayları ve uzun vadeli olarak planladığı intikam planını anlatır.

Artık yetişkin bir genç adam olan Poochai, babasının intikamını almak için Johnny/John Lee kimliği ile Güney Kore'ye geri döner.

25 Mayıs-28 Temmuz 2011 tarihleri arasında yayınlanan dizi toplam 20 bölümden oluşmaktadır.

Bu Yazı Toplam 2950 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM