Facebookta Paylaş Tweetle

Constantine: “Kavgası Sadece İblislerle Değil Aynı Zamanda Kendiyle!”

Tarih
27 Şub 2015
Yazar

Constantine: “Kavgası Sadece İblislerle Değil Aynı Zamanda Kendiyle!”

Hellblazer'ın çizgi romanından uyarlama Constantine, doğaüstü olayları çözme konusunda uzman, insan görünümünde dolaşan melekleri ve şeytanları tanıma ve iletişim kurma özelliğine sahip, karanlık sanatlarda uzman bir büyücü.

Geçmişte işlediği günahlardan dolayı lanetlenen, esprili, hayatı ti ye alan mizansel yapıdaki kahramanımız aynı zamanda bir dedektif.

Constantine | Oyuncular

Constantine | Oyuncular

Dizi Künyesi

  • IMDB: 7.7 / 10 - 20.115 Oy
  • Yapımcılar: Daniel Cerone, David S. Goyer, Mark Verheiden, James Spies
  • Ülke: ABD
  • Kanal: NBC
  • Tür: Gerilim, Fantastik, Korku
  • İlk Bölüm Yayınlanma Tarihi: 24 Ekim 2014
  • Yapım Yılı: 2014
  • Orjinal Dil: İngilizce
  • Süre: 42 dakika

 

Supernatural tarzı doğaüstü olayları konu alan dizileri seviyorsanız eğer Constantine'yi de seveceğinizi söyleyebilirim. Supernatural hayranları bu diziyi çakma olarak nitelendirse de Constantine SPN'den yıllar önce çizgi romana uyarlanmış bir karakterdir. Benim için her iki dizi de başarılı ve izlenebilir. Her iki dizinin de her bölümü mini film tadındadır.

Matt Ryan'ın canlandırdığı John Constantine tam bir iblis avcısı. Günlük üç paket sigara tüketen, saygısız, ukala, serseri ruha sahip, isteksiz ve eski bir dolandırıcı olan kahramanımız geçmişinde işlediği günahlarından dolayı lanetlenmiş. En yakın arkadaşları Chas ve Zed ile birlikte karanlık güçlerle savaşıyor.

Chas (Charles Halford), Constantin'in en yakın ve sadık arkadaşı, yardımcısı. Constantin tarafından kendisine koruma büyüsü yapılarak 47 ruha sahip olmuş. Yani 47 defa ölme hakkı var. Ama en son izlediğim bölümde sanırım 31 canı kalmıştı.

Zed (Angélica Celaya) ise insanlara temas ederek veya odaklanarak kısa süreli geleceği görebilen psişik güçlere sahip John Constantine'in yardımcısı.

İlk bölümlerde diziyi sevmek ve adapte olmak biraz zor olsa da birkaç bölüm şans verirseniz ısınıyorsunuz. İlerleyen bölümlerde seyir zevki artıyor. Matt Ryan'ı, Constantin'in 2005 yılında sinemaya uyarlanan ve başrolünde Keanu Reeves'in oynadığı filmi ile kıyaslayıp beğenmeyen izleyiciler var. Keanu Reeves ciddi bir Constantine karakteri yaratmıştı. Aslında çizgi romandaki Constantine ile alakası olmayan fazlası ile Amerikalılaştırılmış bir karakterdi. Matt Ryan ise duruşu ve aksanı ile bence çizgi romanda ki Constantine'ye çok daha uyuyor ve yakışıyor.

3 bölüm şans vermenizi tavsiye ederim.


Güncelleme | 10 May 2015

Dizi İptal Edildi

Geçtiğimiz Ekim ayında ilk bölümü ile ekranlara gelen DC Comics karakteri Constantine, yayınlanan 13 bölümün ardından 8 Mayıs 2015 tarihinde NBC tarafından diziyi bitirme kararı alındı. Kanallar tarafından güven veren diziler genellikle 13 bölümün ardından ekstra siparişle 22 bölüme çıkartılırken Constantine'nin sipariş almaması "acaba dizi iptal mi edilecek" tartışmalarını çoktan başlatmıştı. Aslında kanal dizinin iptal edileceğine dair sinyalleri çoktan vermeye başlamıştı. Warner Bros'un tüm çabalarıına rağmen NBC 2. sezon siparişi vermeyeceğini belirtti.

Bu Yazı Toplam 2712 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM