Facebookta Paylaş Tweetle

Arrow’da 4. Sezon Kim Ölüyor?

Tarih
09 Eki 2015
Yazar

Arrow’da 4. Sezon Kim Ölüyor?

Geçtiğimiz gün 4. sezonuna giriş yapan Arrow, flash-forward yaparak 6 ay sonrasını gösterdi. Oliver Queen'in bir mezarın başında üzüntü ile durması kafalarda soru işaretleri yarattı. Şimdi herkes Arrow'da 4. sezon kimin öleceğini merak ediyor.

3. Sezon Oliver Queen (Stephen Amell) ile Felicity Smoak'ı (Emily Bett Rickards) birleştirerek mutlu bir sezon finali yaşatan Arrow, 4. sezona yine hızlı başladı. Balayında olan çiftimiz şehrin karışması ve geride kalan ekibin Arrow'a ihtiyaç duymasından dolayı yeniden görevlerine döndü.

Bu sezon çita biraz daha yükseltilmiş, Laurel (Katie Cassidy), Thea (Willa Holland) ve Diggle (David Ramsey) gerek kostümleri, gerek dövüş stilleri ile her biri süper kahraman havasına bürünmüş. Onları bu derece güçlü karakterler haline getiren yapımcılar güç dengelemesi açısından Amerika yer altı dünyasının en kötü adamı, H.I.V.E lideri, mistik güçlere sahip Damien Darhk'ı (Neal McDonough) baş düşmanları olarak karşılarına çıkarmışlar. Damien ayrıca Ra's al Ghul'ın en yakın arkadaşı, rakibi ve şeytani varisidir. Ra's al Ghul kimdir derseniz; Yaralandığında veya öldüğünde "Lazarus Pit" isimli bir havuza girerek iyileşen, 600 yıl yaşadığına inanılan, "Suikastçılar Birliği"nin lideri ve Batman'in bir numaralı düşmanıdır. 3. Sezonda Arrow'un baş düşmanı olarak karşımıza çıkmıştır.

Arrow izleyicileri flashbacklere alışıktır. Hatta Oliver'in geçmişinden kesitler sunan ve ilerideki bölümlerde konuya bağlanarak şaşırtıcı durumlar oluşturan bu flashback lerin izleyiciler açısından ayrı bir tadı vardır. Ancak 4. sezonun ilk bölümünde alışık olmadığımız bir durumla karşılaştık. Bölümün sonlarına doğru 6 ay sonrasını gösteren bir flash-forward ile karşı karşıya kaldık. Oliver bir mezarın başında oldukça üzgün dururken, Flash dizisinin kahramanı Barry Allen (Grant Gustin) da mezara gelerek karşılıklı konuştukları bir sahneye yer verildi.

Barry Allen baş düşmanı "Dr. Zoom" yüzünden cenaze törenini kaçırmıştı.

Mezar başındaki replikler şu şekilde;

 • Oliver - "Bir zamanlar bunun benim hatam olduğunu düşünürdüm. Bu karanlığı benim getirdiğimi. Artık benim suçum olmadığını biliyorum. Bu benim sorumluluğum."
 • Barry - "Ne sorumluluğu?" diye sorduğunda,
 • Oliver - "Bitirmek için. Onu öldüreceğim" şeklinde cevap veriyor.

 

Şimdi ölmesi muktedir kişilere bir göz atalım.

 

1- Felicity

Felicity ile Oliver'in sarmaş dolaş sahnesinin hemen ardından 6 ay sonrasındaki bu görüntülerin gelmesi akıllara direkt olarak Felicity'i getirdi. Açıkçası dizinin en popüler karakterlerinden birini yapımcıların öldürme olasılığı son derece düşüktür. Eğer ölen Felicity olsaydı, Barry Allen iki eli kanda olsa o cenaze törenine gelirdi. Ayrıca ölen kişi Oliver'i çok sarsmasına rağmen Barry'i çok etkilememişti. Yine de bu düşünceler, o mezarın Felicity'nin olmayacağı anlamına gelmez.

Peki Felicity nasıl ölmüş olabilir?

Felicity'nin öldürülmesi ile ilgili teorilere bir bakalım.

Bu sezonun ana temasının "mistizm" ve "aile" olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz. Felicity'nin de bu sezon yaşlı babası ile ilgili ipuçları elde edeceğini, hatta Damien Darkh'ın babası olduğu yönündeki söylentileri de duymuşsunuzdur.

Bir teoriye göre Felicity, babası olduğunu öğrendiği Damien ile Oliver arasındaki kavgayı sonlandırmak için kendini feda edecek ve babası ile birlikte gidecek. Felicity öldü gibi gösterilecek ve kendisine sahte bir mezar düzenlenecek.

Bir başka teori; Slade Wilson (Manu Bennett) Oliver'e verdiği "en sevdiği kişiyi öldürme" sözünü yerine getirecek. Bu sezon Slade'ın dizinin önemli bir parçası olmayacağını düşünürsek, bu ihtimali eleyebiliriz. Fakat asla ne olacağını bilemeyiz.

 

2- Thea

Felicity dışında Oliver'i bu derece üzecek biri varsa o da kız kardeşi Thea'nin ölümüdür. Önceki sezonlardan biliyoruz ki Oliver, hayatta kalan son aile üyesi olan Thea'yı canlı tutabilmek için herşeyini feda etti. Damien Darkh'ın veya diğer düşmanlarının Oliver'in canını yakmak için Thea iyi bir seçenektir.

Üçüncü sezon "Lazaruz Pit" havuzuna girdikten sonra Thea kararsız, hırçın bir kişiliğe büründü. Söz konusu ölüm belki doğrudan bir cinayet değil, Star City'de yaşanan bir kaos sonucu meydana gelmiştir. Thea'nin kendi tutarsız, pervasız hareketlerinden dolayı da olmuş olabilir. Ya da Malcom Merlyn'in (John Barrowman) kızı olması ve Malcom'un önemsediği tek şey olması da onu bir hedef haline getirmiş olabilir.

 

3- Diggle

Diggle, önceki sezon karısını ve çocuğunu tehlikeye atan, aralarında güven sorunu oluşan Oliver'e karşı hala kızgın ve kırgın. Arrow takımının cesur yüreği Diggle, Oliver'i korumaya çalışırken ölmüş olabilir. Dizideki rolü itibari ile Diggle için başka bir senaryo üretmemiz oldukça zor.

Tüm bunlara ilaveten şunu söyleyebiliriz ki; Bizce bu üç ana karakterden hiçbirisi ölmedi. Ölen kişinin ilerideki bölümlerde ortaya çıkacak ve konuya dahil edilecek hiç tanımadığımız birisi olması muhtemel görünmektedir.

Bu Yazı Toplam 7262 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

4 Yorum


 • Avatar

  Sirius21 diyor ki:

  Mersin / 17-03-2016

  "Felicity değil arkadaşlar sonraki sahnede Oliver arabaya biniyor mezarlıktan sonra yanında Felicity var."

 • Avatar

  Yavuz diyor ki:

  Kahramanmaraş / 22-01-2016

  "Bence ölen bunlardan biri değil. Son bölümü izlemişseniz Felicity'nin tepkilerinden annesi ölmüş gibi."

 • Avatar

  İlkertahauzun diyor ki:

  Ankara / 22-01-2016

  "Fragmanında roy tekrar dönüyordu benim görüşüm Thea ölmüş olabilir."

 • Avatar

  Musa diyor ki:

  Samsun / 12-12-2015

  "Felicity ölüyor admiiiiiin"

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM