Facebookta Paylaş Tweetle

Jerome Valeska Gerçekten Öldü mü?

Tarih
14 Eki 2015
Yazar

Jerome Valeska Gerçekten Öldü mü?

Fox kanalının aksiyon, suç draması 'Gotham' geçtiğimiz haftaki bölümünde Cameron Monaghan'ın başarı ile canlandırdığı Jerome Valeska karakterini gömdü.

Gerek oyunculuğu ile, gerek sahneleriyle diziye ayrı bir tat veren ve "Joker" olduğu söylenen Jerome Valeska gerçekten öldü mü?

Cameron Monaghan (Shameless) tarafından canlandırılan Jerome Valeska'nın şüphesiz Gotham dizisini izleyenler için ayrı bir yeri olmuştur. Kısa sürede "ManiaX" lideri olarak ortaya çıktı ve Theo GALAVAN'ın (James Frain) planlarını gerçekleştirmek için kullandığı piyon olarak resmen dizinin yıldızı haline geldi. Fanlarını kendisine hayran ettikten sonra hiç beklenmedik bir anda çarpıcı bir komploya kurban gitti. Theo kötü emelleri için Jerome'i boynundan bıçaklayarak öldürdü.

Jerome ölürken milyonlarca kişinin TV'den canlı olarak izlediği Gotham şehrine iki miras bıraktı. Birisi o muhteşem kahkahası, diğeri ise suratındaki o manyakça ifade. Herkes onun gibi gülmeye başladı, hatta son sahnede iki çocuk acımasızca bir cinayet işledi. Tüm katiller ve suçlular için örnek alınacak bir ilham kaynağı oldu. Bu mirası layığı ile devralacak kişi de şüphesiz Batman'in bir numaralı düşmanı "Joker" den başkası değildir.

Dizinin geliştirici ve yapımcısı Bruno Heller yaptığı bir açıklamada Joker'in hikayesinin tamamen tutarlı ve izleyicileri tatmin edici bir gerçekçiliği olacağını belirtti.

Cameron "THR" ile yaptığı bir röportajında bu konu ile ilgili kendisine sorulan bir soruya "Bilmiyorum! Bu çizgi roman dünyası ve bazen çizgi roman dünyasında insanlar çok uzun süre ölü kalmaz! Bu sezon veya gelecek sezonlarla ilgili ne olacağına dair birşey söylemek mümkün değil." şeklinde bir cevap verdi.

Dizinin gidişatı ile ilgili tüm bu açıklamalardan sonra gelelim olası teori senaryolarına.

Çizgi roman hayranları ve Batman filmlerini izleyenler bilir ki "Joker" sayısız kez ölmüş ve her seferinde güçlenerek daha da kötü birisi olarak geri dönmüştür.

Peki Jerome eğer Joker'se ölmüş birisini diziye yeniden nasıl dahil edebilirler?

Akla gelen birkaç olasılık var. Theo GALAVAN ve Jerome gizli bir plan yaparak sahte bir ölüm düzenlediler. Theo'nun vurduğu bıçak darbesi ölümcül olmayabilir. Eğer ölümcül bir darbe olmuşsa dahi "Arrow" izleyenler bilir ki 600 yıl boyunca hayatta kalmayı başarmış Ra's Al Ghul'un "Lazarus Pit" isimli ölüyü dirilten yaşam havuzu var.

İzleyiciler Joker'i bir an önce dizide görmek için sabırsızlansa da yapımcılar dizinin ruhuna uygun olarak daha yavaş bir tempoda gidiyor. Çünkü kısa sürede Joker'in sembol haline dönüşmesi Batman konseptine gölge düşürebilir.

Bu Yazı Toplam 7042 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM