Facebookta Paylaş Tweetle

The Blacklist Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
15 Eki 2015
Yazar

The Blacklist Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

The Blacklist, 2013 yılından beri NBC kanalında yayınlanan ve halihazırda 3. sezonu devam eden aksiyon, suç draması türlerindeki dizilerden biridir.

Jon Bokenkamp (The Call, Taking Lives) tarafından yaratılan dizi ilk kez 23 Eylül 2013 tarihinde ekranlara gelmiştir. İlk iki sezonu ve devam eden 3. sezonu 22'şer bölümden oluşmaktadır.

Başrollerinde 3 kez Emmy Ödülü kazanan Amerikalı aktör James Spader (Boston Legal, The Office), Megan Boone (Law & Order: LA), Diego Klattenhoff (Homeland), Ryan Eggold (90210), Parminder Nagra (ER), Harry Lennix (The Matrix), Amir Arison (H+) ve Mozhan Marno (House of Cards) rol almaktadır.

Üretimi Davis Entertainment, Universal Television, Sony Pictures Television ve Open 4 Business Productions şirketleri tarafından yapılan dizide John Eisendrath, John Davis, John Fox ve Michael Watkins yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Çekimleri New York'ta yapılmakta, Anthony Sparks ise yapımcı koltuğunda oturmaktadır.

Eski bir ABD Donanması subayı Raymond "Red" Reddington (James Spader) ortadan kaybolduğu 20 yıl içerisinde FBI tarafından aranan yüksek profilli bir suçluya döner. Elinde dünyanın en tehlikeli suçlularının bir listesi vardır. Yıllarca aralarında çalışmış bir suçlu olarak listede yer alan tüm suçluların taktik ve stratejilerini bilmektedir. Bu liste ile FBI'a giderek "yargı dokunulmazlığı" karşılığında suçluların yakalanması için tüm bildiklerini anlatacağını söyler. Ayrıca tüm bildiklerini sadece çaylak FBI ajanı Elizabeth'e (Megan Boone) anlatacağını söyler. Dizi ilerledikçe Raymond'ın neden özellikle Elizabeth'i seçtiğine dair gizem ortaya çıkar.

2014 Yılında 1 Emmy Ödülü kazanan dizi eleştirmenler tarafından olumlu notlar aldı.

Bu Yazı Toplam 3516 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM