Facebookta Paylaş Tweetle

Faith Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

Tarih
17 Eki 2015
Yazar

Faith Konusu - Tanıtım (Dizi 2012)

'The Great Doctor' olarakta bilinen 'Faith' 2012 yılında Güney Kore SBS kanalında yayınlanmış fantastik, romantik, tarihi dizilerden biridir.

Song Ji-na tarafından senaryosu kaleme alınan dizinin yönetmenliğini Kim Jong-hak ve Shin Yong-HWI üstlenmiştir.

Dizinin başrollerini Boys Over Flowers ve City Hunter dizileri ile bilinen Lee Min-ho ve Wonderful Days, Angry Mom dizileri ile hatırlanan Kim Hee-sun paylaşmaktadır.

13 Ağustos 2012 tarihinde ilk bölümü ile ekranlara gelen dizi toplam 24 bölümden oluşmaktadır.

Günümüzden 700 yıl önce "Goryeo Dönemi"nde geçen dizide Goryeo Kralı Gongmin (Ryu Deok-hwan) Yuan Prensesi Noguk (Park Se-young) ile evlenir. Yolda saldırıya uğrarlar ve kraliçe boynundan ölümcül bir yara alır. Kraliyet danışmanının tavsiyesine göre bu yarayı iyileştirmenin tek yolu "Cennet Kapısı" olarak adlandırılan mistik portaldan geçerek "Gökyüzünün Doktoru"nu bulmaktadır. Bu görev kraliyet muhafızı Choi Young'a (Lee Min-ho) verilir. Choi Young zeki, sadık, ölümden korkmayan, onurlu bir savaşçıdır. "Cennet Kapısı" denilen portaldan geçerek günümüze geliyor ve plastik cerrahi olan Yoo Eun-soo'yu (Kim Hee-sun) kaçırarak geri dönüyor. Yoo Eun-soo'yu tekrar geri getireceğine dair söz veriyor.

Bu Yazı Toplam 5001 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM