Facebookta Paylaş Tweetle

The Good Wife Konusu - Tanıtım (Dizi 2009)

Tarih
18 Eki 2015
Yazar

The Good Wife Konusu - Tanıtım (Dizi 2009)

Robert King ve eşi Michelle King tarafından senaryosu kaleme alınan The Good Wife, 2009 yılından beri CBS kanalında yayınlanan politikal drama dizilerinden biridir.

Başrollerinde üç defa Emmy, bir defa Altın Küre Ödülü kazanan Julianna Margulies (ER), Matt Czuchry (Gilmore Girls), Archie Panjabi (Postman Pat), Graham Phillips, Makenzie Vega, kariyeri sayısız ödüllerle dolu Alan Cumming (Sex and the City), Zach Grenier (Touching Evil), Matthew Goode (Dancing on the Edge), Cush Jumbo (Vera), Jeffrey Dean Morgan (Supernatural), Josh Charles (Masters of Sex) ve Christine Baranski (The Big Bang Theory) rol almaktadır.

Üretimi Scott Free Productions, King Size Productions, Small Wishes Productions, CBS Television Studios ve CBS Productions şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Yönetici yapımcı olarak Ridley Scott, Dee Johnson, David W. Zucker, Michelle King, Robert King, Brooke Kennedy ve Tony Scott hizmet vermektedir.

Bugüne kadar toplam 5 Emmy Ödülü kazanan dizi Televizyon Eleştirmenleri Derneği tarafından da En İyi Televizyon Drama Dizisi Ödülü'ne layık görüldü.

Seçkin bir politikacının karısı olan Alicia Florrick'i (Julianna Margulies) merkezine alan dizide, kocası Peter Florrick'in (Chris Noth) siyasi yolsuzluk ve seks skandalı suçundan hapse düşmesinden sonra yaşadıkları konu ediliyor. Yaşadığı skandal olay sonrası inişli-çıkışlı hayatına devam eden, ev hanımlığını bırakıp prestijli bir hukuk firmasında işe başlayan Alicia, bir yandan da çocukları Zach ve Grace'in sorumluluklarını sevgiyle üstlenmektedir.

Bu Yazı Toplam 3998 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM