Facebookta Paylaş Tweetle

Glenn Öldü mü?

Tarih
28 Eki 2015
Yazar

Glenn Öldü mü?

Geçtiğimiz pazar günü yayınlanan AMC kanalının hit dizisi The Walking Dead 13.100.000 izleyiciye ulaştı. Aksiyon ve gerilimin hiç dinmediği bölümde izleyiciler gördüklerine inanamadı.

Glenn'in (Steven Yeun) zombiler tarafından hüzünlü bir müzik eşliğinde parçalandığını gören hayranları büyük bir şaşkınlık yaşadılar. Büyük bir fan kitlesi olan, dizinin en sevilen karakterlerinden birinin kaderinin bu şekilde sonlanması tepkilere yol açtı.

Dizi sorumlusu Scott Gimple "Glenn'i dizinin bazı bölümlerinde flashback ya da mevcut öyküde tekrar göreceksiniz." şeklinde üstü kapalı bir açıklamada bulundu.

Glenn'in öldüğüne inanmak istemeyen fanlar teori senaryoları türetti. Bunlardan biri kafasına sıkan Nicholas'ın Glenn'in üzerine düştüğü ve zombiler tarafından parçalanan kişinin Nicholas olduğu yönünde. Altta kalan Glenn, parçalanan Nicholas'ın kanlarının ve etlerinin üzerini kaplaması sayesinde maskelenecek ve yaşam kokusu algılanmayarak zombiler tarafından ölü sanılacak.

İlk sezon bu yönde benzer bir senaryo izlemiştik. Glenn bulunduğu zor durumdan ya zombi taklidi yaparak sıvışacak ya da üstüne çıktıkları çöp konteynerinin altına/içine saklanacak.

Resimde gördüğünüz gibi zombiler anlamasın diye Glenn bakışlarına kadar zombi taklidi yapmış.

TWD

 

Zombiler tarafından parçalanan bağırsaklar Glenn'in göğüs kafesi bölgesinden çıkmaktadır. Ayrıca vahşice parçalanıp organları yenilen bir adamın kendinden geçmiş bir halde olması gerekir. Glenn o durumda iken hala korku dolu gözlerle etrafına baktığına göre henüz ona ilişilmemiş.

Ayrıca bugüne kadar zombiler tarafından öldürülen her oyuncu alenen gösterilirken Glenn'in ölümünün bu şekilde muallaklı olması da bir başka soru. Görüntüler kırpılmış, kamera açıları ile izleyicinin yanılması sağlanmıştır. Neden derseniz, genellikle bir dizide ki sevilen karakter oyuncularından birinin öldü gibi gösterilmesinden sonra diziye olan ilgi ve takip inanılmaz artış gösterir.

Bir diğer konu ise karşısına çıkan 3 zombiyi öldüren Rick'in enfeksiyon kapıp kapmadığı. Rick'in öldürdüğü zombilerden birisinin omuzuna uzunca bir bıçak saplanmıştı. Rick bu bıçaktan elinden yaralandı. Çizgi romanı okuyanlar Rick'in zaten romanında enfeksiyon kaparak elini kestiğini söyleselerde biz okumamış biri olarak bu konuda bilgi sahibi değiliz.

Bu Yazı Toplam 2830 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM