Facebookta Paylaş Tweetle

Janet King Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Tarih
21 Kas 2015
Yazar

Janet King Konusu - Tanıtım (Dizi 2014)

Avustralyalı aktris Marta Dusseldorp'un (BlackJack) başrolünü paylaştığı politik drama dizisi 'Janet King' Avustralya'da ABC1 kanalında yayınlanmaktadır.

2011 Yılında aynı kanalda yayınlanan "Crownies" dizisinin spin-off projesi olarak 2014 yılında gösterime girdi. İlk sezonu 8 bölüm ile kapatan dizi, yine 8 bölümden oluşacak 2. sezon onayını aldı.

Senaryosu Greg Haddrick, Jane Allen, Kris Mrksa ve Shaun Grant tarafından kaleme alındı. Çeşitli bölümlerin yönetmenliğini ise Grant Brown, Peter Andrikidis ve Ian Watson gibi isimler yaptı. Yapımcılığını Karl Zwicky, Jane Allen ve Lisa Scott'un yaptığı dizide Des Monaghan ve Greg Haddrick yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

"Crownies" dizisinin kadrosunda rol alan Hamish Michael, Ella Scott Lynch, Andrea Demetriades, Peter Kowitz, Christopher Morris, Indiana Evans, Jeanette Cronin, Aimee Pedersen ve Lewis Fitz-Gerald bu dizide boy göstermektedir. Ayrıca yenilerden John Howard, Sonia Todd, Jessica Napier, Deborah Kennedy ve Tiriel Mora dizinin başrollerinde yer alan isimler arasındadır.

Cinayet suçlarına bakan kıdemli savcı Janet King (Marta Dusseldorp) bir yıllık annelik izninin ardından görevine geri döner. Her ne kadar yeniden hakimiyetini devam ettirmek niyetinde olsa da geri döndüğünde dengelerin değiştiğini farkeder. Kendisinde şok etkisi yaratacak değişen yargı sistemini fark etmesinin ardından, kurulan komplo teorileri ile yüzleşmek durumunda kalacaktır.

Bu Yazı Toplam 2132 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM