Facebookta Paylaş Tweetle

Switched at Birth Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

Tarih
25 Kas 2015
Yazar

Switched at Birth Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

'Switched at Birth' ABC Family kanalında yayınlanan, senaryosu Lizzy Weiss tarafından kaleme alınan genç, aile dramı türündeki dizilerinden biridir.

Başrol oyuncuları Vanessa Marano (The Young and the Restless), Katie Leclerc (The Big Bang Theory), Constance Marie (George Lopez), Lea Thompson (Caroline in the City), D. W. Moffett (Friday Night Lights), Lucas Grabeel, Gilles Marini (2 Broke Girls) ve Sean Berdy olarak sıralanmaktadır.

Pirates' Cove Entertainment, Suzy B. Productions ve ABC Family Original Productions ortak üretimi dizide Lizzy Weiss, Paul Stupin, John Ziffren, Becky Hartman Edwards ve Linda Gase hizmet vermektedir. David Hartle, Shawn Wilt ve Sean Reycraft ise dizinin yapımcılığını üstlenmektedir.

İlk olarak 6 Haziran 2011 tarihinde çıkış yapan dizi, kanalın beğeni ile izlenen dizileri arasındadır. Toplamda 93 bölüm ve 4 sezon yayınlandı. 5. Sezon onayını aldı ve 2016 yılında (büyük olasılıkla Ocak ayında) yeni sezon prömiyerini yapacaktır.

Kansas'ın üst sınıf mahallerinden Mission Hills'te yaşayan ve varlıklı bir ailenin kızı olan Bay Madeline Kennish (Vanessa Marano) okul labarotuvarında kan testi yaptırınca, çıkan sonucun ailesi ile uyumsuz olduğunu farkeder. Ailesi ile birlikte DNA testi yaptırınca ailesinin biyolojik ebeveynleri olmadığı doğrulanır. Yapılan araştırmalar neticesinde, hastanenin aynı gün doğan çocukları karıştırdığı ve farklı ailelere verdiği öğrenilir.

Bay, erkek kardeşi ile birlikte varlıklı bir ailede büyürken, diğer çocuk Daphne Paloma Vasquez (Katie Leclerc) çocukken geçirdiği menenjit hastalığı nedeni ile işitme yetisini kaybetmiş, fakir annesi ve büyükannesi ile birlikte Riverside, Missouri'de yaşamaktadır. Çocuklar kendi kimlikleri ile mücadele ederken, aileler çocukların benzer yanlarını ve farklılıklarını keşfetmek için birlikte yaşama kararı alır ve işler gittikçe ilginçleşir.

Bu Yazı Toplam 3315 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM