Facebookta Paylaş Tweetle

Pretty Little Liars Konusu - Tanıtım (Dizi 2010)

Tarih
25 Kas 2015
Yazar

Pretty Little Liars Konusu - Tanıtım (Dizi 2010)

Sara Shepard'ın aynı isimli, çok satan romanından uyarlanan 'Pretty Little Liars' ABC Family'nin uzun soluklu dram, gizem, suç ve gerilim türündeki dizileri arasındadır.

Dizinin TV uyarlaması I. Marlene King tarafından yapılmaktadır. Başrollerinde ise Troian Bellisario (Suits), Ashley Benson (Eastwick), Tyler Blackburn (Ravenswood), Holly Marie Combs (Charmed), Lucy Hale (Privileged), Ian Harding, Bianca Lawson, Laura Leighton, Chad Lowe, Shay Mitchell, Janel Parrish ve Sasha Pieterse rol almaktadır.

Warner Horizon Television, Alloy Entertainment, Long Lake Productions ve Russian Hill Productions tarafından üretimi yapılmakta, I. Marlene King, Oliver Goldstick, Joseph Dougherty, Leslie Morgenstein ve Bob Levy yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Yapımcılığını ise Lisa Cochran-Neilan, Maya Goldsmith, Carol Dunn Trussell, Bryan M. Holdman ve Hynndie Wali üstlenmektedir.

İlk olarak 8 Haziran 2010 tarihinde yayınlanan "Pretty Little Liars" şu anda 6. sezonu ile ABC Family kanalında devam etmektedir. 6. Sezonu yayınlanan 10 bölümün ardından ara sezona giren dizinin ikinci yarısı 12 Ocak 2016 tarihinde gösterime girecektir.

Ülkemizde de geçtiğimiz yaz "Tatlı Küçük Yalancılar" ismi ile Star kanalında uyarlaması yapılmış ve 13 bölümün ardından final yapmıştır.

Dizide, Rosewood kasabasında yaşayan Spencer Hastings (Troian Bellisario), Hanna Marin (Ashley Benson), Aria Montgomery (Lucy Hale), Emily Fields (Shay Mitchell) ve Alison DiLaurentis'ın (Sasha Pieterse) bulunduğu 5 kızdan oluşan bir arkadaş grubunun hayatları anlatılıyor.

Düzenlenen bir pijama partisinde liderleri Alison gizemli bir şekilde ortadan kaybolur ve tüm aramalara rağmen bulunamaz. Yaşanan olayın etkisi ile grup birbirinden uzaklaşır. Yaklaşık 1 yıl sonra Alison'un cesedi eskiden yaşadığı evin arkasında ortaya çıkar. Dağılan grubun üyeleri cenazede "A" isimli gizemli birisi tarafından sırlarını açığa çıkarmakla ilgili tehdit mesajları almaya başlar. Bu durum ilerleyen zamanlarda da devam eder. Hayatlarını mahvetmekle tehdit eden kişiyi bulmak için grup yeniden bir araya gelir.

Bu Yazı Toplam 2112 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM