Facebookta Paylaş Tweetle

Downton Abbey Konusu - Tanıtım (Dizi 2010)

Tarih
06 Ara 2015
Yazar

Downton Abbey Konusu - Tanıtım (Dizi 2010)

Downton Abbey, İngiltere'de ITV, Amerika'da ise PBS kanalında yayınlanan, Julian Fellowes tarafından yaratılmış dönem draması dizilerinden biridir.

Senaryosu Julian Fellowes, Shelagh Stephenson ve Tina Pepler tarafından kaleme alınan dizinin üretimi ITV Studios Carnival Films tarafından yapılmaktadır. Yapımcılığını Liz Trubridge ve Nigel Marchant'ın yaptığı dizide Julian Fellowes, Gareth Neame ve Rebecca Eaton'un yönetici yapımcı olarak görev almaktadır.

Bölümlerin çekimlerinde Brian Percival, Ben Bolt, Brian Kelly, Andy Goddard, James Strong ve Ashley Pearce yönetmen koltuğunda oturmuştur.

Ekibi gibi oyuncu kadrosu da kalabalık olan dizide Hugh Bonneville, Jessica Brown Findlay, Laura Carmichael, Jim Carter, Raquel Cassidy, Brendan Coyle, Tom Cullen, Michelle Dockery, Kevin Doyle, Siobhan Finneran, Joanne Froggatt, Matthew Goode, Thomas Howes, Lily James, Rob James-Collier, Allen Leech, Rose Leslie, Phyllis Logan, Elizabeth McGovern, Sophie McShera, Matt Milne, Lesley Nicol, Amy Nuttall, Julian Ovenden, David Robb, Maggie Smith, Ed Speleers, Dan Stevens, Cara Theobold ve Penelope Wilton rol almaktadır.

26 Eylül 2010 tarihinde çıkış yapan ve 25 Aralık'ta final sezonu olan 6. sezon prömiyerini yapacak olan dizi hakkında bugüne kadar çok konuşuldu. Eleştirmenler tarafından olumlu notlar ve sayısız övgüler aldı. "En İyi Mini Dizi" dalında Altın Küre ve Emmy ödülleri kazandı. Bir dönemi yansıtan başarılı kostümleri ve tasarımları ile beğeniler, izlenme oranları ile rekorlar kırdı.

Çekimleri İngiltere'nin Hampshire kasabasında bulunan, Ortaçağ'da inşa edilmiş Highclere Kalesi'nde yapılan dizideki olaylar 1912-1920 yılları arasında geçmektedir. 1. Dünya Savaşı sırasında Grantham Kontu Robert Crawley'in (Hugh Bonneville) malikanesinde yaşayan ve çalışan kişileri konu almaktadır. 1912 Yılında batan Titanic gemisinde o güne kadar mutlu ve huzurlu bir hayat süren Crawley ailesi iki varisini kaybeder ve olayların şekli bundan sonra değişir.

Bu Yazı Toplam 4701 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM